|
Дата розміщення: 05.04.2018
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. аудитора - фізичної особи - підприємця) |
Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю “Малтiком” |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
30777206 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
03048, м. Київ, вул. Пшенична, 8 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
2409, 26.01.2001 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
-, -, -, - |
Номер та дата видачі свідоцтва про відповідність системи контролю якості, виданого Аудиторською палатою України |
0498 рiшення АПУ №302/4, 30.10.2014 |
Звітний період, за який проведений аудит фінансової звітності |
01.01.2017 - 31.12.2017 |
Думка аудитора |
із застереженням |
Пояснювальний параграф (у разі наявності) |
пояснювального параграфу немає |
Номер та дата договору на проведення аудиту |
1-61, 08.02.2018 |
Дата початку та дата закінчення аудиту |
08.02.2018 - 15.03.2018 |
Дата аудиторського висновку (звіту) |
19.03.2018 |
Розмір винагороди за проведення річного аудиту, грн |
11200 |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
Звiт незалежного аудитора
незалежної аудиторської фiрми
ТОВ “ МАЛТIКОМ ”
стосовно фiнансової звiтностi
Приватного акцiонерного товариства
" Ремторгустаткування "
за рiк , що закiнчився 31 грудня 2017р.
м. Київ “ _19_"_ березня_“ 2018р.
Адресат:
Нацiональнiй комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
Звiт може бути адресований Загальним зборам або
Правлiнню Приватного акцiонерного товариства
" Ремторгустаткування "
На пiдставi Договору № 1-61 вiд 08.02.2018р., укладеного мiж Товариством з обмеженою вiдповiдальнiстю «Малтiком» та Приватним акцiонерним товариством «Ремторгустаткування», Ми провели аудит фiнансової звiтностi Приватного акцiонерного товариством «Ремторгустаткування» (далi за текстом – «Товариство») за фiнансовий рiк, який закiнчився 31.12.2017р., який додається та включає:
1. Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31.12.2017р,
2. Звiт про фiнансовi результати (Звiту про сукупний дохiд), за 2017р.
3. Звiт про рух грошових коштiв (за прямим методом) за 2017р .
4. Звiт про власний капiтал за 2017р.
5. Примiтки до фiнансової звiтностi за 2017 р.
Фiнансова звiтнiсть Товариства за 2017р. є звiтнiстю загального призначення, складеною управлiнським персоналом Товариства вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансову звiтнiсть
Управлiнський персонал Товариства несе вiдповiдальнiсть за подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi та такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає необхiдним для забезпечення складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдних принципiв бухгалтерського облiку, облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва розрахункiв та припущень, що впливають на суми активiв та зобов'язань, вiдображених у фiнансовiй звiтностi, а також на суми доходiв та витрат, що вiдображаються у фiнансових звiтах протягом звiтного перiоду. Вiдповiдальнiсть аудитора за аудит фiнансової звiтностi
Вiдповiдальнiстю аудитора за аудит фiнансової звiтностi є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв аудиту, який було проведено вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту.
Цi стандарти вимагають вiд аудитора дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування i виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум та їх розкриття у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежав вiд судження аудитора та включав оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки.
Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглянув заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включав також оцiнку вiдповiдностi використання облiкової полiтики, прийнятностi облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального подання фiнансової звiтностi.
Пiд час аудиту було зiбрано та систематизовано належнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
Думка iз застереженням.
Ми провели аудит фiнансової Приватного акцiонерного товариства «Ремторгустаткування» (далi за текстом – «Товариство»), Повний пакет фiнансових звiтiв Товариства складається з: Балансу (Звiту про фiнансовий стан) станом на 31.12.2017р, Звiту про фiнансовi результати (Звiту про сукупний дохiд), за 2017р., Звiту про рух грошових коштiв (за прямим методом) за 2017р ., Звiту про власний капiтал за 2017р., Примiток до фiнансової звiтностi за 2017 р.
На нашу думку, за винятком впливу питання, описаного в роздiлi «Основа для думки iз застереженням» нашого звiту, фiнансова звiтнiсть, що додається, вiдображає достовiрно фiнансовий стан Товариства станом на 31.12.2017 року, та його фiнансовi результати i грошовi потоки за рiк, що закiнчився зазначеною датою, вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
Основа для думки iз застереження.
Вважаємо, що проведена аудиторська перевiрка забезпечує достатнi та вiдповiднi докази для висловлення думки аудиторiв. Зiбрана пiд час перевiрки iнформацiя забезпечує розумну основу для формування незалежної думки аудитора щодо вiдповiдностi даних фiнансових звiтiв їх концептуальнiй основi по окремих класах операцiй, вiдсутностi викривлень та достовiрностi фiнансової звiтностi i викладення своєї думки в аудиторському висновку. Концептуальна основа фiнансової звiтностi, використана для пiдготовки фiнансових звiтiв, визначається «Концептуальною основою фiнансової звiтностi», виданою РМСБО, розмiщеною на сайтi Мiнiстерства Фiнансiв України. Облiкова полiтика Товариства, яка вiдображає принципи та методи бухгалтерського облiку та звiтностi, за якими складається фiнансова звiтнiсть, вiдповiдає вимогам МСФЗ. Проводки в облiкових записах здiйснювалися, записувалися, оброблялися та наводилися у звiтностi в електроннiй формi. Ми вважаємо, що проведена аудиторська перевiрка забезпечує, обґрунтовану пiдставу для висловлення думки аудиторiв. Тi невiдповiдностi i вiдхилення, якi вказанi в цьому параграфi не є суттєвими i в цiлому не спотворюють фiнансовий стан Товариства.
Аудитор не згiдний з управлiнським персоналом вiдповiдно прийнятностi розкриттi, а саме: у Фiнансовiй звiтностi вiдсутнi розкриття, необхiднi для забезпечення достовiрного подання, оскiльки Фiнансова звiтнiсть не мiстить даних про результати переоцiнки (визначення справедливої вартостi) основних засобiв на початок звiтного перiоду (01.01.2017 ) та на звiтну дату (31.12.2017).У Фiнансовiй звiтностi на зазначенi звiтнi дати необоротнi активи вiдображенi за iсторичною вартiстю за вирахуванням накопиченого зносу. Аудитори не отримали достатньої впевненостi щодо оцiнки основних засобiв через незалучення Товариством незалежного оцiнювача, iншi аудиторськi процедури не були ефективними.
Ми не змогли отримати достатнiх аудиторських доказiв щодо вартостi та характеру поточної дебiторської заборгованостi у розмiрi 452,0тис.грн. Крiм того, Товариство не в повнiй мiрi нараховувало резерв сумнiвних боргiв, не всi розрахунки з дебiторами та бюджетом пiдтвердженi актами звiрки.
Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародного стандарту аудиту (МСА). Нашу вiдповiдальнiсть згiдно з цими стандартами викладено у роздiлi «Вiдповiдальнiсть аудитора за аудит фiнансової звiтностi» нашого звiту. Ми є незалежними по вiдношенню до Товариства згiдно з етичними вимогами, застосованими в Українi до нашого аудиту фiнансової звiтностi, а також виконали iншi обов’язки з етики вiдповiдно до цих вимог. Ми вважаємо, що отриманi нами аудиторськi докази є достатнiми i прийнятними для використання їх як основи для нашої думки iз застереженням.
Безперервнiсть дiяльностi
Активи i зобов’язання враховуються на тiй пiдставi, що Товариство зможе виконати свої зобов’язання i реалiзувати активи в процесi звичайної дiяльностi як мiнiмум 12 мiсяцiв з дати складання перевiреної аудитором фiнансової звiтностi. Проведенi аудиторськi процедури дають нам можливiсть пiдтвердити припущення про безперервнiсть дiяльностi Товариства. Рiчна фiнансова звiтнiсть вiдображає поточну оцiнку управлiнським персоналом можливого впливу умов здiйснення дiяльностi на операцiї та фiнансовий стан Товариства та не мiстить посилання, якi могли б мати мiсце, якби Товариство не змогло продовжувати свою дiяльнiсть у майбутньому.
Проведений аналiз показникiв фiнансового стану товариства дає нам можливiсть зробити висновок, що вищевказаний досягнутий рiвень показникiв забезпечує Товариству середню платоспроможнiсть та фiнансову стiйкiсть при вiрогiдностi його безперервного функцiонування, як суб’єкта господарювання. Втiм майбутнi подiї або умови можуть примусити Товариство припинити свою дiяльнiсть на безперервнiй основi; нами зроблена оцiнка загального подання, структури та змiсту фiнансової звiтностi, а також того, чи показує фiнансова звiтнiсть операцiї та подiї, що покладенi в основу її складання, так, щоб досягти достовiрного вiдображення.
Ключовi питання аудиту
Ключовi питання аудиту – це питання, що, на наше професiйне судження, були значущими пiд час нашого аудиту рiчної фiнансової звiтностi за поточний перiод. Цi питання розглядалися в контекстi нашого аудиту рiчної фiнансової звiтностi в цiлому та при формуваннi думки щодо неї, при цьому ми не висловлюємо окремої думки щодо цих питань. Цей роздiл аудиторського висновку пiдготовлено вiдповiдно до Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики). Показники в рiчних звiтних формах узгодженi вiдповiдно до Методичних рекомендацiй з перевiрки порiвняння фiнансових звiтiв, затверджених наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 11.04.2013 р. № 476 зi змiнами, затвердженими наказами вiд 27.06.2013 р. та вiд 15.04.2014 р. № 401.
Фiнансова звiтнiсть за рiк, що закiнчився 31 грудня 2017 року, затверджена для випуску 30.01.2017 року i пiдписана управлiнським персоналом в особi Голови Правлiння та Головного бухгалтера.
Товариство веде бухгалтерський облiк та складає фiнансову звiтнiсть в українськiй гривнi (грн.), яка є функцiональною валютою подання фiнансової звiтностi. Матерiальною пiдставою для бухгалтерського облiку господарських операцiй були первиннi документи; вся iнформацiя, що мiститься в них, систематизована на рахунках бухгалтерського облiку методом подвiйного запису. При пiдготовцi фiнансової звiтностi вiдповiдно до вимог МСФЗ, виробленi судження, оцiнки та припущення, що впливають на застосування облiкової полiтики. Допущення i оцiнки вiдносяться в основному до визначення строкiв експлуатацiї, оцiнцi запасiв, визнання i змiни резервiв та забезпечень, погашення майбутнiх вигод. Класифiкацiю та оцiнку всiх видiв активiв, тобто ресурсiв, контрольованих Товариством в результатi минулих подiй, використання котрих, як очiкується, призведе до отримання економiчних вигод у майбутньому, зроблено коректно. Вiдповiдну iнформацiю розкрито згiдно вимог Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi. Принципи облiкової полiтики були послiдовно застосованi до всiх перiодiв при пiдготовцi Товариством фiнансової звiтностi по МСФЗ.
В складi МСФЗ, офiцiйно наведених на веб-сайтi Мiнiстерства фiнансiв України, оприлюднено такi стандарти як МСФЗ 9 «Фiнансовi iнструменти» та МСФЗ 14 «Вiдстроченi рахунки тарифного регулювання», якi вiдповiдно набувають чинностi 01 сiчня 2016 року та 01 сiчня 2018 року.
За рiшенням керiвництва Товариство МСФЗ 14 «Вiдстроченi рахунки тарифного регулювання» до дати набуття чинностi не застосовується. Дострокове застосування цього стандарту не вплинуло би на фiнансову звiтнiсть Товариства за 2017 року, оскiльки Товариство не входить в сферу дiї цього стандарту. Керiвництвом Товариства прийнято рiшення про застосування МСФЗ 9 «Фiнансовi iнструменти» до фiнансових звiтiв Товариства за перiод, що закiнчується 31 грудня 2017 року. МСФЗ 9 впроваджує новi вимоги до класифiкацiї та оцiнки фiнансових активiв i зобов’язань. Тому положення цього стандарту суттєво впливає на фiнансову звiтнiсть Товариства.
У Товариствi вiдсутня посада внутрiшнього аудитора, перевiрка дiяльностi Товариства за 2017 рiк внутрiшнiм аудитором не проводилася.
Ми повiдомили керiвництву Товариства iнформацiю про запланований обсяг i час проведення аудиту та суттєвi аудиторськi результати, включаючи будь-якi суттєвi недолiки заходiв внутрiшнього контролю, виявленi нами пiд час аудиту. Ми також надали керiвництву Товариства твердження, що ми виконали вiдповiднi етичнi вимоги щодо незалежностi, та повiдомили їм про всi стосунки й iншi питання, якi могли б обґрунтовано вважатись такими, що впливають на нашу незалежнiсть, а також вiдповiднi застережнi заходи.
Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
Повна назва: Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю “Малтiком”,
Юридична адреса: 03048, м. Київ, вул. Пшенична, 8,
Адреса для листування:03062 м. Київ-62 а/с58
Код за ЄДРПОУ – 30777206,
р/р 26000000025747 в ПАТ ” Укрсоцбанк” м. Київ МФО 300023
Свiдоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв: № 2409, видане Рiшенням АПУ 26.01.2001р. № 98, дiйсне до 29.10.2020р.,
Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi: №0498, видане Рiшенням АПУ вiд 30.10.2014 р. №302/4, Дата та номер рiшення Аудиторської палати України про внесення до перелiку аудиторських фiрм, якi вiдповiдають критерiям для проведення обов’язкового аудиту: 29.01.2015 р. №307/3.
Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, якi можуть проводити аудиторськi перевiрки професiйних учасникiв ринку цiнних паперiв: серiя та номер свiдоцтва П000422 видане НКЦПФР вiд 27.12.2017 року . Строк дiї свiдоцтва до 29.10.2020 р.
Керiвник – Бадишева Наталiя Iванiвна, сертифiкат аудитора серiї А №004234 вiд 15.06.2000 р. чинний до 15.06.2019 р
Аудитор – Кузуб Михайло Вiталiйович. сертифiкат аудитора серiї А № 004416 рiшення Аудиторської Палати України № 96 вiд 30.11.2000р., №140 вiд 29.10.2004р., №207/2 вiд 29.10.2009р. та № 300/2 вiд 25 вересня 2014р. Чинний до 30.11.2019 р
Завдання аудиторської фiрми ТОВ “ МАЛТIКОМ ” на проведення аудиту вiдповiдно договору за №1-61 вiд 08.02.2018 р.
Перевiрку розпочато 08.02.2018р., перевiрку закiнчено 15.03.2018р.
Мiсце проведення аудиту: м.Буча, вул.Горького, 8..
Основнi умови договору: аналiз та пiдтвердження достовiрностi та повноти фiнансової звiтностi, правильнiсть класифiкацiї та оцiнки активiв в бухгалтерському облiку, вiдповiднiсть розмiрiв зобов’язань за перiод з “01” сiчня 2017р. по “31” грудня 2017р.
Керiвник аудиторської групи,
Директор ТОВ «МАЛТIКОМ» Н.I. Бадишева
Аудитор М.В. Кузуб
Дата видачi аудиторського висновку “ _19_"_березня_“ 2018р.
|
|