|
Дата розміщення: 11.04.2017
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Приватне акцiонерне товариство
«Ремторгустаткування»
ПОВНИЙ КОМПЛЕКТ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Приватного акцiонерного товариства
«Ремторгустаткування»
за 2016 рiк станом на 31.12.2016 року,
складеної у вiдповiдностi до
Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi
Україна, м. Київ, 2017 р.
ПРИМIТКИ ДО ПОВНОГО КОМПЛЕКТУ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
ПрАТ «Ремторгустаткування»
за 2016 рiк станом на 31.12.2016року, складеної у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ)
Повний комплект фiнансової звiтностi ПрАТ «Ремторгустаткування» (надалi за текстом – Товариство) за 2016 рiк, станом на 31.12.2016 року, складається з наступних компонентiв:
1. ЗВIТ ПРО ФIНАНСОВИЙ СТАН (БАЛАНС).
2. ЗВIТ ПРО СУКУПНИЙ ПРИБУТОК ТА ЗБИТКИ.
3. ЗВIТ ПРО ЗМIНИ У ВЛАСНОМУ КАПIТАЛI.
4. ЗВIТ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТIВ.
5. ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI.
В червнi 2016р. проведена державна реєстрацiя змiн до установчих документiв юридичної особи вiдповiдно до рiшення Загальних зборiв акцiонерiв вiд 29.04.2016р. про визначення типу Публiчного акцiонерного товариства «Ремторгустаткування» як Приватне акцiонерне товариство та перейменувати Публiчне акцiонерне товариство «Ремторгустаткування» в Приватне акцiонерне товариство «Ремторгустаткування» скорочена назва ПрАТ «РТУ»
Фiнансова звiтнiсть Емiтента пiдготовлена у вiдповiдностi до принципiв та вимог, встановлених Мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi.
Фiнансова звiтнiсть Емiтента пiдготовлена шляхом трансформацiї даних облiку товариства та звiтностi, складеної у вiдповiдностi до вимог Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi.
Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена за 2016 рiк станом на 31.12.2016року на основi єдиної облiкової полiтики товариства.
Представлення товариства
1.1 Приватне акцiонерне товариство “ Ремторгустаткування ”.
1.2. Iдентифiкацiйний код ЄДРПОУ 02132668.
1.3. Юридична та фактична адреси: 03680 м. Київ, вул.Машинобудiвна, 44.
1.4. Витяг з єдиного державного реєстру юридичних осiб та фiзичних осiб-пiдприємцiв вiд 20.05.2012р., номер запису про включення вiдомостей про юридичну особу до ЄДР вiд 20.04.1992р. №10001144903.
1.5. Банкiвськi реквiзити: п/р 26000000018635, в ПАТ "ВiЕс БАНК», МФО 325213.
Види дiяльностi за КВЕД згiдно довiдки комiтету статистики України:
68.20 – Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна;
33.12 – Ремонт i технiчне обслуговування машин i устаткування промислового призначення;
33.20 – Установлення та монтаж машин i устаткування;
Форма власностi: приватна
Обiг цiнних паперiв проходив на вторинному неорганiзованому ринку. Цiннi папери не були включенi до лiстингу бiрж.
Пiдприємство не входить до будь-яких асоцiацiй, корпорацiй, концернiв та об'єднань. Органом управлiння Товариства є загальнi збори акцiонерiв, наглядова рада, правлiння та ревiзiйна комiсiя. Структурних пiдроздiлiв та фiлiй на Товариствi станом на 31.12.2016 р. не встановлено. Служби внутрiшнього контролю на Товариствi станом на 31.12.2016р. не встановлено.
Згiдно рiшення загальних зборiв акцiонерiв Протокол вiд 29.04.2016р. ПАТ «Ремторгустаткування» перейменовано у ПрАТ «Ремторгустаткування», яке є його правонаступником .
Вiдповiдальнi особи:
Голова правлiння – Демченко Сергiй Юрiйович.
Головний бухгалтер – Арзамасова Людмила Борисiвна
Валюта представлення – українська гривня, одиниця вимiру – тисяча гривень (тис. грн.).
Керiвництво в своїх оцiнках, представлених у фiнансовiй звiтностi Товариства, керується очiкуванням подальшої безперервної дiяльностi товариства.
Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена (крiм Звiту про рух грошових коштiв) за методом нарахування, з врахуванням концепцiї спiввiдношення, як цього вимагають МСФЗ (МСФЗ 1).
На думку керiвництва складений повний комплект фiнансової звiтностi Емiтента достовiрно представляє фiнансовий стан, фiнансовi результати дiяльностi та рух грошових коштiв - вiдповiдає МСФЗ в усiх суттєвих аспектах.
Роздiл II. Iнформацiя про облiкову полiтику
Основнi допущення – принцип нарахування та безперервностi.
Дана Облiкова полiтика (далi - ) розкриває основи, стандарти, правила й процедури облiку, якi застосовуються АТ при веденнi облiку i складаннi фiнансової звiтностi. Вона встановлює принципи визнання та оцiнки об'єктiв облiку, визначення та деталiзацiї окремих статей фiнансової звiтностi пiдприємства.
Керiвництво пiдприємства визначає i приймає полiтику таким чином, щоб у фiнансовiй звiтностi була представлена iнформацiя, що:
доречна для потреб користувачiв при прийняттi рiшень;
вiрогiдно представляє результати i фiнансовий стан пiдприємства;
вiдображає економiчний змiст подiй i операцiй, а не тiльки їхню юридичну форму.
У своїй дiяльностi пiдприємство будує прогнози та формує свої очiкування щодо майбутнiх подiй i умов. Такi прогнози називаються облiковими оцiнками. Наприклад, застосування облiкової оцiнки потрiбно для визначення:
величини резерву сумнiвних боргiв;
ступеня знецiнення запасiв;
справедливої вартостi фiнансових активiв i зобов'язань;
термiну корисного використання основних засобiв.
Пiдприємство переглядає облiковi оцiнки при змiнi обставин, на яких базувалися данi оцiнки, або при одержаннi нової iнформацiї.
Змiна облiкової оцiнки - це корегування балансової вартостi активу/ зобов'язання, або строку використання активу/погашення зобов'язання, що є результатом змiни очiкувань можливих майбутнiх вигiд або збиткiв, пов'язаних з таким активом/зобов'язанням. Перегляд оцiнки не пов'язаний з попереднiми перiодами i не є виправленням помилки.
Змiна оцiнки приймається до уваги при пiдготовцi фiнансової звiтностi, починаючи з того перiоду, коли вона була зроблена, i продовжує враховуватися при пiдготовцi фiнансової звiтностi в наступних перiодах.
Метою фiнансової звiтностi є надання такої iнформацiї про фiнансовий стан, результати дiяльностi i грошових потокiв пiдприємства, що була б корисна користувачам при прийняттi економiчних рiшень.
Обмеження при досягненнi доречностi та надiйностi iнформацiї
Своєчаснiсть. У випадку невиправданої затримки в поданнi iнформацiї можлива втрата її доречностi. Для своєчасного подання iнформацiї часто буває необхiдно звiтувати до з'ясування всiх аспектiв операцiї або iншої подiї господарської дiяльностi, тим самим знижуючи надiйнiсть iнформацiї що надається. I навпаки, якщо звiтнiсть затримана до з'ясування всiх аспектiв, iнформацiя може виявитися надзвичайно надiйною, але мало корисною для користувачiв, якi повиннi були приймати рiшення вчасно. У досягненнi балансу мiж доречнiстю й надiйнiстю, превалюючим мiркуванням є достатнiсть iнформацiї для ухвалення економiчного рiшення.
Баланс мiж вигодами та витратами. Спiввiдношення мiж вигодами та витратами - це принципове обмеження, а не якiсна характеристика. Вигоди вiд iнформацiї повиннi перевищувати витрати на її одержання.
Достовiрне та об'єктивне подання. Фiнансова звiтнiсть повинна забезпечувати достовiрне та об'єктивне подання фiнансового становища, результатiв дiяльностi та змiн у фiнансовому станi пiдприємства. Застосування основних якiсних характеристик дозволяє забезпечити достовiрне та об'єктивне складання фiнансової звiтностi.
Сфера застосування облiкової полiтики:
Дана облiкова полiтика розроблена з метою ведення бухгалтерського облiку та складання звiтностi вiдповiдно до МСБО / МСФЗ, а також податкової звiтностi на пiдставi облiкових даних.
Ведення бухгалтерського облiку покладається на бухгалтерiю та пiдлеглi їй пiдроздiли, пiд керiвництвом Головного бухгалтера. Бухгалтерський облiк ведеться вiдповiдно до Нацiональних стандартiв (положень) бухгалтерського облiку та iнших нормативних актiв, що регламентують ведення бухгалтерського облiку в Українi.
Основний пiдхiд до переведення фiнансової звiтностi з П(С)БО на МСФЗ - це Трансформацiя Фiнансової звiтностi:
Перiодична трансформацiя на кожну звiтну дату;
Ведення облiку за П(С)БО.
Ведення бухгалтерського облiку здiйснюється по єдиному робочому плану рахункiв, затверджуваному Головним бухгалтером. Для складання звiтностi вiдповiдно до податкового законодавства України пiдприємство використовує данi бухгалтерського облiку.
Ця облiкова полiтика є обов'язковою для застосування всiма особами, задiяними у формуваннi активiв та зобов'язань пiдприємства та здiйсненнi господарських операцiй, що впливають на фiнансовий стан пiдприємства, це:
- керiвництво пiдприємства;
- керiвники структурних пiдроздiлiв;
- працiвники служб i вiддiлiв, вiдповiдальних за своєчасну розробку, перегляд i доведення нормативно довiдкової iнформацiї до пiдроздiлiв-виконавцiв;
- працiвники всiх служб i пiдроздiлiв, вiдповiдальнi за своєчасне надання первинних документiв у бухгалтерiю;
- працiвники бухгалтерiї, вiдповiдальнi за своєчасне та якiсне здiйснення всiх облiкових процедур та складання всiх видiв звiтностi.
Порядок документообiгу на пiдприємствi:
Первиннi документи складаються працiвниками пiдроздiлу, вiдповiдального за здiйснення господарської операцiї безпосередньо в момент її здiйснення, якщо це неможливо - протягом двох днiв пiсля її закiнчення. Для облiку господарських операцiй первиннi документи здаються в бухгалтерiю не пiзнiше трьох днiв з моменту їхнього оформлення. При одержаннi послуг вiд стороннiх органiзацiй, по яким акт виконаних робiт (рахунок-фактура) надається за повний мiсяць (послуги зв'язку, електроенергiя ) документи надавати в бухгалтерiю не пiзнiше 7 числа мiсяця, наступного за звiтним.
Первиннi документи, форми яких не затвердженi нормативно-правовими актами, повиннi мiстити наступнi реквiзити:
-назва документа;
-дату й мiсце його складання (пiдписання);
-найменування пiдприємства (пiдприємств), вiд iменi якого (яким) складений документ;
-змiст, обсяг i одиницю вимiру господарської операцiї;
-посади осiб, вiдповiдальних за здiйснення господарської операцiї та правильнiсть її оформлення;
-особистi пiдписи, прiзвища та iнiцiали осiб, вiдповiдальних за здiйснення господарської операцiї та правильнiсть її оформлення.
Керiвники пiдроздiлiв i служб пiдприємства, що оформлюють первиннi документи повиннi забезпечувати дотримання порядку їхнього заповнення вiдповiдно до вимог даного наказу. У випадку несвоєчасного складання первинних документiв, недостовiрного вiдображення в них даних, або оформлення з порушенням законодавства та нормативних вимог, вiдповiдальнiсть покладається на посадових осiб що склали (пiдписали) первинний документ.
Первиннi документи, складенi iноземною мовою надаються в Головну бухгалтерiю з автентичним перекладом.
Облiковi аспекти:
Критерiї визнання елементiв фiнансової звiтностi:
Активи - ресурси, контрольованi пiдприємством у результатi подiй минулих перiодiв, вiд яких пiдприємство очiкує одержання економiчної вигоди в майбутньому.
Зобов'язання - заборгованiсть пiдприємства, що виникла в результатi подiй минулих перiодiв, урегулювання якої приведе до вiдтоку ресурсiв пiдприємства, що мiстять економiчну вигоду.
Капiтал - частка, що залишається в активах пiдприємства пiсля вирахування всiх її зобов'язань.
Дохiд - збiльшення економiчних вигiд протягом звiтного перiоду, у формi притоку (або збiльшення) активiв або зменшення зобов'язань, що приводить до збiльшення капiталу, не пов'язаному iз внесками власникiв.
Видатки - зменшення економiчних вигiд протягом звiтного перiоду, що вiдбувається у формi вiдтоку активiв або збiльшення зобов'язань, що ведуть до зменшення капiталу, не пов'язаного з його розподiлом мiж власниками (акцiонерами).
Визнанню у фiнансовiй звiтностi пiдлягають тi елементи, якi вiдповiдають вище перерахованим визначенням, у вiдношеннi яких iснує ймовiрнiсть одержання або вiдтоку майбутнiх економiчних вигiд, пов'язаних з таким об'єктом, а також такий об'єкт має вартiсть або оцiнку, що може бути вiрогiдно визначена.
Станом на 31 грудня 2016 р. вважати всi активи, якi перебувають у власностi пiдприємства, контрольованими та вiрогiдно оцiненими на пiдставi первiсної вартостi, зазначеної в первинних документах на момент їхнього визнання або на момент їхньої переоцiнки.
Вважати активами тi об'єкти, якi не використовуються в основнiй дiяльностi, але вiд яких очiкується одержання економiчних вигiд у випадку їхньої реалiзацiї третiм особам.
З метою ведення облiку та складання фiнансової звiтностi, видiляють три види використовуваних валют:
1.Функцiональна валюта - валюта основного економiчного середовища, у якiй веде свою дiяльнiсть пiдприємство. Ця валюта значно впливає на визначення вартостi товарiв та послуг i може вiдрiзнятися вiд валюти контрактiв. Пiдприємство веде бухгалтерський облiк у функцiональнiй валютi.
2.Валюта подання - валюта, у якiй представляються данi у фiнансовiй звiтностi.
3.Валюта операцiї - валюта, у якiй здiйснюється операцiя.
Основними функцiональними валютами пiдприємства є:
Українськi гривнi (UAH);
Метою фiнансової звiтностi є подання iнформацiї про фiнансовий стан, фiнансовi результати дiяльностi, змiн у власному капiталi та руху грошових коштiв пiдприємства, корисної для широкого кола користувачiв при прийняттi економiчних рiшень. Фiнансова звiтнiсть також показує результати керування ресурсами, довiреними керiвництву пiдприємства. Для досягнення цiєї мети фiнансова звiтнiсть забезпечує iнформацiю про наступнi показники пiдприємства:
активах;
зобов'язаннях;
власному капiталi;
доходах та витратах, включаючи прибутки та збитки;
русi грошових коштiв.
Перекручування та помилки у фiнансовiй звiтностi:
Помилки, допущенi в попереднiх звiтних перiодах - це неповне або перекручене вiдображення даних у фiнансовiй звiтностi за попереднi звiтнi перiоди, що виникло в результатi некоректного використання або неповного вiдображення iнформацiї, що:
була доступна при пiдготовцi фiнансової звiтностi за той звiтний перiод;
очiкувалося, що буде отримана та прийнята до уваги при пiдготовцi фiнансової звiтностi.
До помилок вiдносяться:
арифметичнi помилки,
неправильне застосування Облiкової полiтики,
пропуск або неправильне трактування операцiй.
Помилки можуть виникнути при визнаннi, оцiнцi, поданнi або розкриттi елементiв фiнансової звiтностi.
При виявленнi несуттєвих помилок, що вiдносяться до попереднiх звiтних перiодiв, пiдприємство виправляє їх у перiодi виявлення шляхом вiднесення на фiнансовий результат поточного перiоду.
При виявленнi iстотних помилок попереднiх перiодiв пiдприємство виправляє їх шляхом вiднесення на фiнансовий результат попереднього перiоду.
Вартiсний критерiй iстотностi встановлюється на рiвнi 0,1% вiд балансової вартостi всiх активiв пiдприємства за станом на 31 грудня року, що передує поточному.
Пiдприємство представляє оборотнi i необоротнi активи i поточнi i довгостроковi зобов'язання як окремi роздiли в балансi.
Актив повинен класифiкуватися як оборотний у тому випадку, коли вiн задовольняє кожному з наступних критерiїв:
його передбачається використовувати для цiлей продажу або споживання при звичайних умовах операцiйного циклу пiдприємства;
вiн призначений головним чином для цiлей продажу;
вiн являє собою кошти або еквiваленти коштiв, крiм випадкiв, коли його заборонено використовувати для господарської дiяльностi протягом, щонайменше, дванадцяти мiсяцiв пiсля звiтної дати.
Всi iншi активи повиннi класифiкуватися як необоротнi.
Забов'язання повинне класифiкуватися як поточне, коли воно задовольняє кожному з наступних критерiїв:
його передбачається погасити в рамках звичайного операцiйного циклу;
воно пiдлягає погашенню протягом дванадцяти мiсяцiв пiсля звiтної дати;
або у пiдприємства немає безумовного права вiдкладати погашення вiдповiдного зобов'язання протягом як мiнiмум дванадцяти мiсяцiв пiсля звiтної дати.
Всi iншi зобов'язання повиннi класифiкуватися як довгостроковi.
Необоротнi активи.
Основнi засоби
Пiдприємство видiляє наступнi групи основних засобiв:
група 3 - будинки, споруди, передатнi устрої
група 4 - машини й устаткування
у тому числi:
електронно-обчислювальнi машини, iншi машини для автоматичного оброблення iнформацiї, пов'язанi з ними кошти зчитування або друку iнформацiї, пов'язанi з ними комп'ютернi програми (крiм програм, витрати на придбання яких визнаються роялтi, i/або програм, якi визнаються нематерiальним активом), iншi iнформацiйнi системи, комутатори, маршрутизатори, модулi, модеми, джерела безперебiйного живлення та кошти для їхнього пiдключення до телекомунiкацiйних мереж, телефони (у тому числi стiльниковi), мiкрофони та рацiї, вартiсть яких перевищує 6000 гривень
група 5 - транспортнi засоби
група 6 - iнструменти, прилади, iнвентар (меблi)
група 9 - iншi основнi засоби
група 11 - малоцiннi необоротнi матерiальнi активи
Собiвартiсть об'єкта основних засобiв пiдлягає визнанню як актив тiльки в тому випадку, якщо:
iснує ймовiрнiсть того, що пiдприємство одержить пов'язанi з даним об'єктом майбутнi економiчнi вигоди;
собiвартiсть даного об'єкта може бути вiрогiдно оцiнена.
Об'єкт основних засобiв, що може бути визнаний як актив, пiдлягає оцiнцi за собiвартiстю.
Собiвартiсть об'єкта основних засобiв мiстить у собi:
покупну цiну за винятком торговельних знижок i повернень;
iмпортнi мита;
податки, що не вiдшкодовуються;
будь-якi прямi витрати, якi вiдносяться до доставки активу в мiсце його використання та приведенню в стан, що забезпечує його функцiонування вiдповiдно до намiрiв керiвництва пiдприємства;
Всi об'єкти основних засобiв, придбанi, отриманi або зробленi самостiйно, але не введенi в експлуатацiю, вiдображаються на рахунках капiтального будiвництва та придбання (виготовлення) основних засобiв. Пiсля фактичного введення в експлуатацiю об'єкти або їхнiх компонентiв, що входять до складу пускового комплексу, переводяться на вiдповiднi рахунки основних засобiв. До введення в експлуатацiю об'єкти (компоненти) визнаються квалiфiкацiйними активами за умови, що перiод їхнього створення перевищує 365 днiв. У такому випадку до складу собiвартостi основних засобiв вiдповiдно до вимог П(С)БО включаються фiнансовi видатки, пов'язанi зi створенням такого квалiфiкацiйного активу.
Об'єкти основних засобiв, якi були придбанi (побудованi) з метою продажу, класифiкуються як товари для перепродажу й враховуються вiдповiдно до роздiлу Облiкової полiтики.
Наступнi витрати, що вiдносяться до об'єкта основних засобiв, що вже був визнаний, збiльшують його балансову вартiсть, якщо передбачається одержання майбутнiх економiчних вигiд, що перевищують спочатку розрахованi нормативнi показники iснуючого об'єкта основних засобiв.
Пiдприємство роздiляє витрати, пов'язанi з основними засобами, на наступнi види:
утримування та техобслуговування;
поточний ремонт;
капiтальний ремонт;
модернiзацiя.
Утримування та техобслуговування
Видатки на утримання та техобслуговування основних засобiв пов'язанi з пiдтримкою об'єкта в справному працездатному станi i не зачiпають процедури ремонту, вiдновлення та замiни. Данi витрати не капiталiзуються й зiзнаються як видатки перiоду.
Поточний ремонт
Поточний ремонт є основним видом ремонту, спрямованим на пiдтримку працездатностi об'єктiв основних засобiв. Поточний ремонт виконується для забезпечення або вiдновлення працездатностi об'єкта основних засобiв i полягає в замiнi або вiдновленнi окремих його частин. Поточний ремонт здатний забезпечити безвiдмовну роботу об'єкта основних засобiв протягом усього мiжремонтного перiоду i дозволяє тривалий час не прибiгати до дорогого капiтального ремонту.
Витрати на поточний ремонт основних засобiв включають, в основному, витрати працi та вартiсть видаткових матерiалiв, але можуть також включати й вартiсть невеликих частин (компонентiв). Витрати, понесенi в ходi таких ремонтiв, вiдносяться на видатки перiоду по мiрi їхнього виникнення. Пiдприємство не визнає в складi балансової вартостi об'єктiв основних засобiв витрати на їхнiй поточний ремонт.
Капiтальний ремонт
Капiтальний ремонт - це ремонт устаткування iз заздалегiдь установленим мiжремонтним перiодом, при якому, як правило, проводиться повне розбирання агрегату, замiна й вiдновлення всiх зношених деталей, вузлiв та iнших елементiв конструкцiї, складання, вивiрка, регулювання та випробування устаткування вхолосту i пiд навантаженням.
До складу робiт з капiтального ремонту можуть входити роботи з модернiзацiї.
Модернiзацiя
Модернiзацiя об'єкта основних засобiв приводять до:
Пiдвищенню продуктивностi об'єкта основних засобiв;
Збiльшенню строку корисного використання такого активу (у порiвняннi iз строком, певним при первiсному визнаннi такого об'єкта);
Скороченню видаткiв на утримання, технiчне обслуговування та ремонт такого активу;
Доведенню характеристик об'єкта основних засобiв до рiвня, установленого вимогами чинного законодавства.
Амортизацiя основних засобiв
Амортизацiя основних засобiв розраховується прямолiнiйним методом вiдповiдно до строкiв корисної служби, встановленими технiчним персоналом пiдприємства.
Використання прямолiнiйного методу припускає, що економiчнi вигоди вiд використання основних засобiв розподiляються рiвномiрно в кожний перiод нарахування амортизацiї.
Нарахування амортизацiї на придбаний актив починається з наступного мiсяця з моменту введення активу в експлуатацiю.
На об'єкти, що вiдносяться до малоцiнних необоротних активiв , нараховується амортизацiя в розмiрi 100% у момент їхнього введення в експлуатацiю.
Пiдприємство припиняє визнання балансової вартостi об'єкта основних засобiв:
по вибуттi;
коли вiд його експлуатацiї або вибуття не очiкується яких-небудь майбутнiх економiчних вигiд.
Нематерiальнi активи
Для цiлей формування фiнансової звiтностi видiляються наступнi групи нематерiальних активiв:
програмнi продукти для ПЭВМ.
Об'єкт може бути визнаний як нематерiальний актив у випадку, якщо такий об'єкт вiдповiдає:
визначенню нематерiального активу;
наступним критерiям визнання:
-iснує ймовiрнiсть того, що Пiдприємство одержить пов'язанi з даним активом майбутнi економiчнi вигоди; i
-собiвартiсть даного активу може бути вiрогiдно оцiнена.
Нематерiальний актив спочатку оцiнюється за собiвартiстю придбання. Всi нематерiальнi активи, придбанi, отриманi або створенi, але не введенi в експлуатацiю, вiдображаються на рахунку капiтальних iнвестицiй у придбання (створення) нематерiальних активiв. Пiсля початку їхнього фактичного використання нематерiальнi активи вiдображаються на рахунку нематерiальних активiв.
Собiвартiсть нематерiального активу при його покупцi включає:
• покупну цiну, за винятком торговельних знижок;
• iмпортнi мита;
• податки, що не вiдшкодовуються;
• витрати на винагороди працiвникам, що виникають безпосередньо у зв'язку iз
• приведенням активу в його робочий стан;
• витрати на оплату професiйних послуг, що виникають безпосередньо у зв'язку iз
• приведенням активу в його робочий стан;
• витрати на перевiрку належної роботи активу.
У випадку, коли нематерiальнi активи придбанi в обмiн на негрошовi активи, або на комбiнацiю грошових i негрошових активiв, їхня собiвартiсть оцiнюється по справедливiй вартостi, за винятком випадкiв, коли операцiя обмiну не має комерцiйного втримування, або справедлива вартiсть i отриманого, i переданого активу не пiддається достовiрнiй оцiнцi. Якщо придбаний актив не можна оцiнити по справедливiй вартостi, його собiвартiсть визначається по балансовiй вартостi переданого активу.
При визначеннi собiвартостi нематерiального активу, створеного пiдприємством, всi витрати, понесенi при його створеннi, розподiляються на:
витрати стадiї дослiдження;
витрати стадiї розробки
До дослiдницької дiяльностi вiдноситься:
дiяльнiсть, спрямована на одержання нових знань;
пошук, оцiнка i остаточний вiдбiр результатiв дослiдження або iнших знань;
пошук альтернативних матерiалiв, устроїв, продуктiв, процесiв, систем або послуг;
формулювання, проектування, оцiнка та остаточний вiдбiр можливих альтернатив для нових або вдосконалених матерiалiв, пристроїв, продуктiв, процесiв, систем або послуг.
На стадiї дослiджень видатки по створенню нематерiального активу завжди визнаються пiдприємством видатками в перiодi їхнього виникнення i не вiдносяться на вартiсть нематерiального активу.
Операцiї на стадiї розробки включають:
проектування, конструювання й тестування досвiдчених зразкiв i моделей;
проектування iнструментiв, шаблонiв, форм i штампiв;
проектування, конструювання й експлуатацiя дослiдної установки;
проектування, конструювання й тестування нових або вдосконалених матерiалiв, пристроїв, продуктiв, процесiв, систем або послуг.
Вартiсть нематерiального активу, створеного пiдприємством, включає всi витрати на створення, виробництво та пiдготовку активу до використання по призначенню, у тому числi:
витрати на матерiали та послуги, використанi при створеннi нематерiального активу;
витрати на оплату працi персоналу, безпосередньо задiяного в створеннi нематерiального активу;
будь-якi витрати, що мають безпосереднє вiдношення до нематерiального активу, такi як мито за реєстрацiю юридичного права та амортизацiя патентiв i лiцензiй, якi використовуються для створення нематерiального активу.
Статтi, зазначенi нижче, не є елементами вартостi нематерiального активу, створеного пiдприємством:
видатки на збут, адмiнiстративнi та iншi загальнi накладнi видатки, якщо тiльки цi видатки не мають безпосереднього вiдношення до пiдготовки активу до використання;
витрати на навчання персоналу у зв'язку з передбачуваною експлуатацiєю активу.
Для амортизацiї нематерiальних активiв використовується метод прямолiнiйного нарахування протягом строку їхньої корисної служби. Амортизацiйнi вiдрахування за кожний перiод визнаються видатком, крiм випадкiв, коли вони повиннi включатися в балансову вартiсть iншого активу. Лiквiдацiйна вартiсть нематерiального активу з обмеженим термiном корисної служби приймається рiвної нулю.
Нематерiальний актив з необмеженим термiном корисної служби не пiдлягає амортизацiї. На дату звiтностi такий актив пiдлягає оцiнцi на предмет знецiнювання (зменшення корисностi).
Визнання запасiв
Запаси визнаються пiдприємством, якщо вони належать йому i:
iснує велика ймовiрнiсть одержання економiчної вигоди вiд їхнього використання в майбутньому;
їхня вартiсть може бути вiрогiдно оцiнена.
Пiдставою для включення (списання) матерiальних цiнностей в (з) склад (у) запасiв є передача ризикiв i вигiд, пов'язаних з володiнням запасами.
Поточне мiсцезнаходження запасiв на дату складання звiтностi не є визначальним чинником для пiдприємства при визнаннi запасiв i вiднесеннi їх до активiв. Пiдприємство визнає активами придбанi запаси на пiдставi переходу майнових ризикiв, навiть якщо такi запаси фiзично не доставляються на пiдприємство.
Запаси в обов'язковому порядку повиннi оцiнюватися за собiвартiстю. На дату звiтностi запаси пiдлягають уцiнцi до чистої вартостi реалiзацiї, якщо така вартiсть на 50% менше собiвартостi, або якщо запаси не використовувалися бiльше 5 рокiв.
Собiвартiсть запасiв включає всi витрати на придбання, витрати на переробку та iншi витрати, понесенi для того, щоб доставити запаси до мiсця їхнього справжнього знаходження й стану.
У собiвартiсть придбання запасiв включаються наступнi витрати:
суми, якi оплачуються вiдповiдно до договору постачальниковi, за винятком непрямих податкiв;
суми мит при ввозi;
суми непрямих податкiв у зв'язку iз придбанням запасiв, якi не вiдшкодовуються пiдприємству;
транспортно-заготiвельнi витрати - витрати на заготiвлю запасiв, оплата тарифiв (фрахту) за вантажно-розвантажувальнi роботи та транспортування запасiв всiма видами транспорту до мiсця їхнього використання, включаючи витрати на страхування ризикiв транспортування запасiв;
iншi витрати, якi безпосередньо пов'язанi iз придбанням запасiв i приведенням їх до стану, придатному для використання в запланованих цiлях.
Торговельнi й iншi знижки вiднiмаються при визначеннi собiвартостi придбаних запасiв.
Собiвартiсть запасiв, виготовлених пiдприємством, включає витрати, пов'язанi безпосередньо iз виготовленими одиницями запасiв, а саме:
прямi матерiальнi витрати (вартiсть сировини, покупних напiвфабрикатiв i комплектуючих виробiв, iнших виробничих матерiалiв);
прямi витрати на оплату працi (заробiтна плата й iншi платежi працiвникам, зайнятим на виробництвi продукцiї);
iншi прямi витрати (всi iншi витрати, якi можуть бути вiднесенi на конкретний об'єкт витрат;
загальновиробничi витрати (непрямi витрати на виробництво, якi змiнюються пропорцiйно змiнi обсягiв виробництва, такi як);
загальновиробничi витрати (непрямi витрати на виробництво, такi як допомiжнi матерiали, зарплата обслуговуючих працiвникiв, наладчикiв, технологiв, крановикiв, зношування й обслуговування загальновиробничих примiщень i устаткування, амортизацiя нематерiальних активiв загальновиробничого призначення) у сумi, розподiленої на витрати виробництва.
Загальновиробничi витрати пiдприємства розподiляються на витрати виробництва конкретного виду продукцiї з використанням бази розподiлу, розрахованої на основi фонду оплати працi виробничих робiтникiв.
Нерозподiлена сума загальновиробничих витрат включається до собiвартостi реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг) у перiодi виникнення таких витрат.
При облiку запасiв у їхню вартiсть пiдприємство включає й iншi витрати, якщо тiльки вони пов'язанi iз приведенням цих запасiв у стан, придатний для використання в належних цiлях. Наприклад, витрати на розробку специфiчного продукту, призначеного для конкретного покупця, або витрати на доробку продукту пiд вимоги конкретного споживача й т.п.
Витрати, якi не включаються у вартiсть запасiв i вiдносяться на видатки в перiодi їхнього виникнення:
значно перевищуючi нормативи суми вiдходiв матерiалiв та iнших матерiальних цiнностей;
витрати на складування запасiв, якщо тiльки це не передбачено технологiчним процесом виробництва продукцiї;
адмiнiстративнi витрати i видатки на збут;
витрати по кредитах (вiдсотки), отриманим для придбання запасiв.
Дебiторська заборгованiсть.
Дебiторська заборгованiсть - це договiрнi вимоги, пред'явленi покупцям i iншим особам на одержання коштiв, товарiв або послуг. Для цiлей фiнансової звiтностi дебiторська заборгованiсть класифiкується як поточна (одержання очiкується протягом поточного року або операцiйного циклу) або як довгострокова (дебiторська заборгованiсть, що не може бути класифiкована як поточна).
Дебiторська заборгованiсть класифiкується як торговельна дебiторська заборгованiсть (що виникає за реалiзованi в ходi здiйснення звичайної господарської дiяльностi товари й послуги) i неторгова (iнша) дебiторська заборгованiсть.
Первiсне визнання дебiторської заборгованостi здiйснюється по справедливiй вартостi переданих активiв.
У фiнансовiй звiтностi короткострокова дебiторська заборгованiсть оцiнюється i вiдображається по чистiй вартостi реалiзацiї. Чиста вартiсть реалiзацiї дебiторської заборгованостi оцiнюється з урахуванням наданих знижок, повернень товарiв i безнадiйної заборгованостi.
Для вiдображення сумнiвної дебiторської заборгованостi на пiдприємствi
створюється резерв сумнiвних боргiв. Резерв сумнiвних боргiв нараховується виходячи iз платоспроможностi окремих дебiторiв. Критерiями вiднесення дебiторської заборгованостi до сумнiвної:
- строк позовної давностi по заборгованостi минає ранiше, нiж через 12 мiсяцiв зi звiтної дати;
- пiдприємство - боржник вiдсутнiй за адресою, зазначеному в документах;
- пiдприємство-боржник оголошений банкрутом.
Дебiторська заборгованiсть боржника, виключеного з ЄДРПОУ, визнається безнадiйною i пiдлягає списанню.
Кошти i їхнi еквiваленти
Кошти пiдприємства включають кошти в банках, готiвка коштiв в касах, грошовi документи i еквiваленти коштiв, не обмеженi у використаннi.
Iноземна валюта
Фiнансова звiтнiсть пiдприємства складається в нацiональнiй валютi України (гривнi).
Господарськi операцiї, проведенi в iноземнiй валютi при
первiсному визнаннi вiдображаються у функцiональнiй валютi за курсом Нацiонального Банку України (НБУ) на дату здiйснення операцiї.
Курсовi рiзницi, що виникають при перерахунку вiдображаються пiдсумовуючим
Iнвестицiї
З метою складання фiнансової звiтностi iнвестицiї класифiкуються по категорiях:
призначенi для торгiвлi;
утримуванi до погашення;
iнвестицiї в асоцiйованi пiдприємства;
iнвестицiї в дочiрнi пiдприємства.
Iнвестицiї, утримуванi до погашення й що мають фiксований строк погашення враховуються по амортизованiй собiвартостi. Iнвестицiї, що не мають фiксованого строку погашення враховуються за собiвартiстю.
Iнвестицiї в асоцiйованi пiдприємства (iнвестор має iстотний вплив, але не здiйснює контроль (вiд 20 до 50 % голосiв) ураховуються по методу участi в капiталi. Результати, активи й зобов'язання асоцiйованих пiдприємств включаються у фiнансову звiтнiсть вiдповiдно до пайової участi. Балансова вартiсть таких iнвестицiй зменшується у випадку визнання зменшення корисностi пiд час оцiнки окремих iнвестицiй.
Зобов'язання i резерви
Зобов'язання зiзнаються пiдприємством, якщо їхня оцiнка може бути вiрогiдно визначена й iснує ймовiрнiсть зменшення економiчних вигiд у майбутньому внаслiдок їхнього погашення. Якщо на дату балансу ранiше визнанi зобов'язання не пiдлягають погашенню, то їхнi суми включаються до складу доходiв звiтного перiоду.
На пiдприємствi нараховується резерв майбутнiх витрат на виплату вiдпусток працiвникам. Резерви на гарантiйне обслуговування, на виплату щорiчної винагороди за вислугу рокiв й iн. не створювалися.
Визнання доходiв i видаткiв
Доходи пiдприємства зiзнаються на основi принципу нарахування, коли iснує впевненiсть, що в результатi операцiї вiдбудеться збiльшення економiчних вигiд, а сума доходу може бути вiрогiдно визначена.
Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї зiзнається, тодi, коли фактично здiйснений перехiд вiд продавця до покупця значних ризикiв, переваг i контроль над активами (товар вiдвантажений i право власностi передане),.
Особливих умов визнання доходу вiд реалiзацiї готової продукцiї вiдповiдно до полiтики пiдприємства не передбачено.
При наданнi пiдприємством послуг i виконанню робiт, обумовлених контрактом, протягом погодженого часу, дохiд зiзнається в тiм звiтному перiодi, у якому наданi послуги, i розраховуються на основi обший вартостi контракту або виконаного етапу. Документальним пiдтвердженням прийняття Замовником результатiв виконаних пiдприємством робiт i наданих послуг є пiдписаний обома сторонами акт.
Процентний дохiд зiзнається в тiм перiодi, до якого вiн ставиться виходячи
iз принципу нарахування.
Дохiд вiд дивiдендiв зiзнається, коли виникає право акцiонерiв на одержання платежу.
Видатки по податку на прибуток
Витрати по податку на прибуток, вiдображенi у звiтi про фiнансовi результати, складаються iз сум поточного й вiдстроченого податку на прибуток.
Поточний податок на прибуток визначається виходячи з оподатковуваного прибутку
за звiтний перiод, розрахованої за правилами податкового законодавства України.
Вiдстрочений податок зiзнається в сумi, що, як очiкується, буде
сплачена або вiдшкодована у зв'язку з наявнiстю рiзницi мiж балансовою вартiстю активiв i зобов'язань, вiдображених у фiнансовiй звiтностi, i вiдповiдними податковими базами активiв i зобов'язань. Вiдстроченi податки на прибуток розраховуються по тимчасовим разницам з використанням балансового методу облiку зобов'язань.
Вiдкладенi податковi активи й зобов'язання розраховуються по податкових ставках, якi, як очiкуються, будуть застосовнi в перiодi, коли будуть реалiзованi активи або погашенi на основi податкових ставок, що дiяли на звiтну дату, або про введення яких у дiю в найближчому майбутньому було достеменно вiдомо за станом на звiтну дату.
Вiдстроченi податковi активи вiдображаються тiльки в тому випадку, якщо iснує ймовiрнiсть того, що наявнiсть майбутнього оподатковуваного прибутку дозволить реалiзувати вiдкладенi податковi активи або якщо зможуть бути зарахованi проти iснуючих вiдкладених податкових зобов'язань.
Власний капiтал
Статутний капiтал, мiстить у собi вартiсть майна, отриманого пiдприємством у результатi приватизацiї.
Пiдприємство нараховує дивiденди акцiонерам, i визнають їх як зобов'язання на
звiтну дату тiльки в тому випадку, якщо вони були оголошенi до звiтної дати включно.
Порядок розподiлу накопиченого прибутку встановлюється Зборами акцiонерiв.
Фiнансова звiтнiсть, що надається, грунтується на принципах i способах розкриття iнформацii, якi регулюються Мiжнародними стандартами фiнансовоi звiтностi.
Основнi допущення - принцип нарахування та безперервностi.
Основнi засоби вiдображаються за iсторичною або умовною вартiстю, за вирахуванням накопиченого зносу та накопичених збиткiв вiд знецiнення. На дату переходу до МСФЗ товариство використала справедливу вартiсть в якостi умовноi вартостi. З цiєю метою керiвництво використало оцiнки, зробленi незалежними квалiфiкованими професiйними оцiнювачами для визначення справедливоi вартостi об'єктiв основних засобiв станом на дату переходу до МСФЗ.При цьому справедлива вартiсть визначалась як сума, на яку актив можна було б обмiняти в операцiях мiж добре обiзнаними, незалежними одна вiд одноi сторонами, якi бажають здiйснити таку операцiю. Справедлива вартiсть активiв, для яких iснує ринок, визначалась за iхньою ринковою вартiстю. Якщо для об'єкта основних засобiв, через його спецiальне призначення, не iснувало ринкових iндикаторiв справедливої вартостi, i даний об'єкт рiдко є предметом продажу, за виключенням випадкiв продажу як частини дiючого господарського об'єкта, для оцiнки справедливої вартостi використовувався дохiдний метод амортизованої вартостi замiщення.
Вiдповiдно МСБО 38 , критерiєм признання нематерiального активу є:
iдентифiкованiсть;
контроль (Товариство отримає дохiд, а не третi особи);
принесе в майбутньому економiчнi вигоди чи зменшення витрат.
Сума, яка пiдлягає амортизацiї, становить первiсну вартiсть або умовну вартiсть об'єкта основних засобiв, за вирахуванням його лiквiдацiйної вартостi. Лiквiдацiйна вартiсть активу - це очiкувана сума, яку одержали б на даний момент вiд реалiзацiї об'єкта основних засобiв пiсля вирахування очiкуваних витрат на вибуття, якби даний актив уже досяг того вiку та стану, у якому , як можна очiкувати, вiн буде перебувати наприкiнцi строку свого корисного використання.
Амортизацiя основних засобiв нараховується з метою списання вартостi вiдповiдного активу протягом строку корисного використання i розраховується з використанням прямолiнiйного методу у дiапазонi вiд 2 до 20 рокiв.
Незавершене будiвництво включає витрати, безпосередньо пов'язанi з будiвництвом
основних засобiв, включаючи вiдповiдний розподiл накладних витрат, понесених безпосередньо пiд час будiвництва. Незавершене будiвництво не амортизується. Амортизацiя незавершеного будiвництва починається з моменту готовностi даних активiв до експлуатацiї, тобто коли вони перебувають у мiсцi та станi, який забезпечує їхню експлуатацiю вiдповiдно до намiрiв керiвництва.
Нематерiальнi активи в момент придбання оцiнюються по первiснiй вартостi. Їх облiк ведеться по первiснiй вартостi за вирахуванням накопиченого зносу та накопичених збиткiв вiд знецiнювання. Амортизацiя нематерiальних активiв розраховується з використанням прямолiнiйного методу. Нематерiальнi активи з невизначеним строком корисного використання не амортизуються та перевiряються на предмет знецiнювання на кожну звiтну дату.
При трансформацiї фiнансової звiтностi об'єкти основних засобiв, якi були придбанi (побудованi) з метою продажу, та вiдповiдають всим умовам МСБО 5, переведенi до статтi . Необоротнi активи та групи вибуття для продажу облiковуються по найменшiй вартостi - балансовiй вартостi або справедливiй за вирахуванням витрат на продаж. Такi активи не пiдлягають амортизацiї, повиннi бути доступними до негайного продажу та їх продаж повинен бути високо вiрогiдним. Дiяльнiсть, що припиняється - це компонент пiдприємства, який або вибув, або класифiкується, як < призначений для продажу> та уявляє собою або окрему лiнiю бiзнесу, або географiчний сегмент, або дочiрнє пiдприємство, придбане виключно з цiллю перепродажу.
Вiдповiдно до МСБО 2, до запасiв будуть вiдноситься активи, якi вiдповiдаєть наступним критерiям:
перебувають у процесi виробництва продукцiї (послуг) iз метою продажу (готова продукцiя, напiвфабрикати, незавершене виробництво);
утримуються для продажу за умов звичайної господарської дiяльностi (товари);
принесуть в майбутньому економiчнi вигоди;
будутьвикористаний для господарської дiяльностi протягом 1 року;
можуть бути оцiнений;
Запаси вiдображаються за меншою з двох величин: первiсної вартостi та чистої вартостi реалiзацiї. Первiсна вартiсть запасiв включає витрати на сировину, прямi витрати на оплату працi та вiдповiднi накладнi витрати, понесенi до доведення запасiв до їхнього теперiшнього мiсця розташування та стану. При перемiщеннi запасiв з базових складiв в пiдроздiли та при продажу запасiв застосовувався метод iдентифiкованої вартостi оцiнки вiдповiдної одиницi запасiв. При передачi запасiв у виробництво їхня оцiнка здiйснюється з використанням методу середньозваженої вартостi. Чиста вартiсть реалiзацiї визначається виходячи з розрахункової цiни продажу, за вирахуванням всiх очiкуваних витрат на завершення виробництва та реалiзацiю.
Фiнансовi активи представленi кредитами та дебiторською заборгованiстю. Класифiкацiя залежить вiд характеру та цiлi фiнансових активiв i визначається на момент первiсного визнання.
Торгова та iнша дебiторська заборгованiсть з фiксованими платежами або платежами, якi можна визначити, яка не має котирування на активному ринку, класифiкується як кредити та дебiторська заборгованiсть. Кредити та дебiторська заборгованiсть оцiнюються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної ставки вiдсотка, за вирахуванням збитку вiд знецiнення. Доходи з вiдсоткiв визнаються iз застосуванням методу ефективної ставки вiдсотка, за винятком короткострокової дебiторської заборгованостi, коли визнання вiдсоткiв не буде мати iстотного впливу. Короткострокова дебiторська заборгованiсть, на яку не нараховуються вiдсотки, вiдображається за номiнальною вартiстю.
Вiдповiднi резерви на покриття збиткiв вiд сумнiвної заборгованостi визнаються i складi прибутку або збитку, коли iснують об'єктивнi свiдчення того, що актив знецiнився.
Акцiонерний капiтал визнається за iсторичною вартiстю, скоригованою на вплив вiд застосування МСФО 29 для внескiв, зроблених до 31 грудня 2000 року. Вплив вiд застосування МСФО 29 вiдображається в Балансi в складi додаткового капiталу.
Резерви визнаються, коли пiдприємство має поточне юридичне або конструктивне зобов'язання внаслiдок минулої подii, i при цьому iснує ймовiрнiсть, що воно буде змушене погасити дане зобов'язання i можна зробити достовiрну оцiнку зобов'язання. I вiдповiдно МСБО 37 "Забезпечення, непередбаченi зобов'язання та непередбаченi активи" створенi непередбаченi зобов'язання вiдображаються у роздiлi II пасиву балансу"3абезпечення наступних витрат i платежiв" по статтi "Iншi забезпечення". До них
вiдносять нарахованi у звiтному перiодi майбутнi витрати та платежi (податки, гарантiйнi зобов'язання, резервнi вiдрахування на сплату майбутнiх вiдпусток працiвникiв тощо), величина яких на дату складання балансу визначається шляхом попереднiх оцiнок, а також суми цiльового фiнансування, витрати за якими на дату балансу також є розрахунковими.
Умовнi зобов'язання не визнаються у фiнансовiй звiтностi. Вони розкриваються у примiтках до фiнансової звiтностi, окрiм випадкiв, коли ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди,є незначною.
Пенсiйнi зобов'язання облiковуються як довгостроковi зобов'язання. Пiдприємство використовує послуги професiйного актуарiя для розрахунку суми цих зобов'язань на звiтну дату. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд оцiнок, зроблених станом на звiтну дату.
Дохiд Товариства - це валове надходження економiчних вигiд протягом перiоду, що виникає у ходi звичайної дiяльностi суб'єкта господарювання, коли власний капiтал зростає в результатi цього надходження, а не в результатi внескiв учасникiв власного капiталу (згiдно з МСБО 18).
Доходи вiд реалiзацiї оцiнюються за справедливою вартiстю компенсацiї, отриманої в оплату або очiкуваної до отримання. Доходи вiд реалiзацiї зменшуються на очiкувану суму повернутих клiєнтам товарiв та готової продукцiї.
Доходи вiд реалiзацiї визнаються за умови виконання всiх наведених нище умов:
1. Пiдприємство передало покупцю усi iстотнi ризики та вигоди.
2. Пiдприємство бiльше не бере участi в управлiннi та не здiйснює контроль за реалiзованими товарами, готовою продукцiєю.
3. Сума доходiв може бути достовiрно визначена.
4. Iснує вiрогiднiсть, що економiчнi вигоди, пов'язанi з операцiєю, будуть отриманi пiдприємством.
5. Понесенi витрати можуть бути достовiрно оцiненi.
При визначеннi доходу використовується метод нарахування. Витрати визнаються одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони були здiйсненi. В фiнансовiй звiтностi для вiдображення витрат використовується модель по функцiям затрат.
Згiдно МСФЗ 36 «Знецiнення активiв» облiк знецiнення активiв буде базуватися на принципi обачностi, дотримання якого, зокрема, не допускає завищення їх (активiв) оцiнки. Пiд знецiненням мається на увазi зниження корисностi активiв, яке виражається у перевищеннi їх балансовою вартiстю над вiдшкодовуваною сумою (§8 IAS 36). Тестування активiв на знецiнення, Товариство проводитиме на основi вже виявлених ознак знецiнення окремих об'єктiв або генеруючих одиниць. Ознак знецiнення активiв (зовнiшнi):
Значне зниження ринкової вартостi активу;
Значнi змiни в технологiчному процесi;
Значне зростання вiдсоткових ставок, якi впливають на рентабельнiсть активiв Товариства;
Чистi активи Товариства значно перевищують його ринкову капiталiзацiя
внутрiшнi
Реструктуризацiя чи припинення деяких видiв дiяльностi;
Значне зниження грошових надходжень, очiкуваних у процесi експлуатацiї активу.
Моральний та фiзичний знос, що впливає на актив.
Ознак знецiнення, для тестування активiв на знецiнення, протягом року на Товариствi не було.
Податковi та юридичнi питання
Українське законодавство, що регулює оподаткування та аспекти здiйснення операцiй, продовжує розвиватися як наслiдок переходу до ринкової економiки. Положення законодавчих та нормативних актiв не завжди чiтко сформульованi, а їх iнтерпретацiя залежить вiд точки зору мiсцевих, регiональних i центральних органiв державної влади та iнших урядових iнститутiв. Нерiдко точки зору рiзних органiв на певне питання не спiвпадають. Керiвництво вважає, що дiяльнiсть Товариства здiйснювалась вiдповiдно до законодавства, i всi передбаченi законодавством податки були нарахованi або сплаченi.
Захворювання
За перiод, що пiдлягав перевiрцi, на Товариствi не зафiксованi випадки виробничого травматизму чи професiйного захворювання, що є позитивним фактором. Вiдповiдно, виплат сум компенсацiй втрат вiд нещасних випадкiв на виробництвi та вiд професiйних захворювань протягом перiоду – не було.
Оподаткування
Внаслiдок наявностi в українському комерцiйному законодавствi, й податковому зокрема, положень, якi дозволяють бiльш нiж один варiант тлумачення, а також через практику, що склалася в загалом нестабiльному економiчному середовищi, за якої податковi органи довiльно тлумачать аспекти економiчної дiяльностi, у разi, якщо податковi органи пiддадуть сумнiву певне тлумачення, засноване на оцiнцi керiвництва економiчної дiяльностi Пiдприємства, можливо, що Пiдприємство змушене буде сплатити додатковi податки, штрафи, пенi. Така невизначенiсть може вплинути на вартiсть фiнансових iнструментiв, втрати та резерви пiд знецiнення, а також на ринковий рiвень цiн на угоди. На думку керiвництва, Пiдприємство сплатило усi податки, тому фiнансова звiтнiсть не мiстить резервiв пiд податковi збитки. Податковi звiти можуть переглядатися вiдповiдними податковими органами протягом трьох рокiв.
Економiчне середовище
Пiдприємство здiйснює свою основну дiяльнiсть на територiї України. Закони та нормативнi акти, якi впливають на операцiйне середовище в Українi, можуть швидко змiнюватися. Подальший економiчний розвиток залежить вiд спектру ефективних заходiв, якi вживаються українським Урядом, а також iнших подiй, якi перебувають поза зоною впливу Пiдприємства. Майбутнє спрямування економiчної полiтики з боку українського Уряду може мати вплив на реалiзацiю активiв Пiдприємства, а також на здатнiсть Пiдприємства сплачувати заборгованостi згiдно строкiв погашення.
Цiлi та полiтика управлiння фiнансовими ризиками.
Основнi фiнансовi iнструменти пiдприємства включають торгову кредиторську заборгованiсть, банкiвськi кредити, цiннi папери, оперативну оренду. Основною цiллю даних фiнансових iнструментiв є залучення коштiв для фiнансування операцiй Пiдприємства. Також Пiдприємство має iншi фiнансовi iнструменти, такi як торгова дебiторська заборгованiсть, грошовi кошти та короткостроковi депозити.
Основнi ризики включають кредитний ризик , ризик лiквiдностi та валютний ризик.
Полiтика управлiння ризиками включає наступне:
Кредитний ризик. Пiдприємство укладає угоди виключно з вiдомими та фiнансово стабiльними сторонами. Операцiї з новими клiєнтами здiйснюються на основi попереднiх оплат. Дебiторська заборгованiсть пiдлягає постiйному монiторингу. Вiдносно кредитного ризику, пов’язаного з iншими фiнансовими iнструментами, якi включають фiнансовi iнвестицiї, доступнi для продажу, та фiнансовi iнвестицiї до погашення, ризик пов'язаний з можливiстю дефолту контрагента, при цьому максимальний ризик дорiвнює балансовiй вартостi iнструменту.
В областi управлiння капiталом керiвництво Товариства ставить своєю метою гарантувати Товариству можливiсть ведення безперервної дiяльностi для забезпечення доходiв акцiонерам та вигiд iншим зацiкавленим сторонам, а також пiдтримка оптимальної структури капiталу з метою зниження витрат на його залучення .
Для пiдтримки структури капiталу та його коригування Товариство може коригувати суму дивiдендiв, якi сплачуються акцiонерам, провести повернення капiталу акцiонерам, випустити новi акцiї чи продати активи для зниження заборгованостi.
Роздiл III. Основнi бухгалтерськi судження , оцiнки та припущення
Пiдготовка фiнансової звiтностi Товариства вимагає вiд її керiвництва на кожну звiтну дату винесення суджень, визначення оцiночних значень i припущень, якi впливають на суми виручки, витрат, активiв i зобов'язань, що зазначаються у звiтностi, а також на розкриття iнформацiї про умовнi зобов'язання. Однак невизначенiсть стосовно цих припущень i оцiночних значень може призвести до результатiв, якi можуть вимагати у майбутньому суттєвих коригувань балансової вартостi активу або зобов'язання, стосовно яких робляться такi припущення та оцiнки.
Запаси. Запаси при первiсному визнаннi облiковуються за собiвартiстю придбання. Собiвартiсть запасiв включає всi витрати на придбання, витрати на переробку та iншi витрати, понесенi пiд час доставки запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення їх у теперiшнiй стан. В Балансi (Звiтi про фiнансовий стан) запаси вiдображаються за найменшою iз двох величин: первiсною вартiстю або вартiстю реалiзацiї. Зменшення вартостi запасiв (уцiнки) вiдображаються з одночасним визнаннями збиткiв. Вартiсть готової продукцiї i незавершеного виробництва включає вартiсть сировини, прямi витрати на оплату працi, iншi прямi витрати i вiдповiднi виробничi накладнi витрати, розрахованi на пiдставi нормативної виробничої потужностi. Вартiсть рекламних запасiв вiдноситься на витрати в момент придбання. Собiвартiсть одиниць запасiв визначається шляхом використання конкретної iдентифiкацiї їх iндивiдуальної собiвартостi.
Iнвестицiї, утримуванi до погашення. Iнвестицiї, утримуванi до погашення, визнаються, коли компанiя стає стороною за договором щодо таких активiв. Первiсна оцiнка здiйснюється за справедливою вартiстю плюс витрати на операцiю, якi прямо вiдносяться до цих фiнансових активiв. Подальша оцiнка здiйснюється за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної ставки вiдсотка. Наприкiнцi кожного звiтного перiоду компанiя оцiнює, чи iснують об’єктивнi свiдчення того, що кориснiсть iнвестицiй, утримуваних до погашення, зменшилася. При наявностi об’єктивних свiдчень того, що вiдбувся збиток вiд зменшення корисностi iнвестицiй, утримуваних до погашення, величина збитку визначається як рiзниця мiж балансовою вартiстю активу та теперiшньою вартiстю попередньо оцiнених майбутнiх грошових потокiв, дисконтованих за первiсною ефективною ставкою вiдсотка. Сума втрат вiд зменшення корисностi за iнвестицiями, утримуваними до погашення (iнвестицiї в борговi цiннi папери) визначається як рiзниця мiж їх балансовою вартiстю та теперiшньою вартiстю попередньо оцiнених майбутнiх грошових потокiв, дисконтованих за первiсною ефективною ставкою вiдсотка. Ця рiзниця визнається витратами звiтного перiоду.
Винагороди працiвникам. Зарплата, внески до Державного пенсiйного фонду i фонди соцiального страхування вiдносно спiвробiтникiв товариства, щорiчнi вiдпускнi i лiкарнянi, премiальнi i не грошова винагорода (медичне обслуговування) нараховуються в тому перiодi, в якому вiдповiднi послуги надаються працiвниками товариства.
Податок на прибуток. Витрати з податку на прибуток товариства формуються як сума поточних податкових витрат, розрахованих на базi оподатковуваного прибутку за правилами податкового законодавства, та вiдстрочених податкових витрат (доходiв).
Роздiл IV. Новi МСБО i МСФЗ та правки до них
МСБО i МСФЗ та правки до них, що можуть бути застосованi достроково у фiнансовiй звiтностi за 2016 р.
Стандарти та правки до них Основнi вимоги Ефективна дата Довгострокове застосування Застосування у фiнансовiй звiтностi за рiк,що закiнчився 31.12.2016р. Вплив поправок
МСФЗ (IFRS) 15 "Виручка вiд контактiв з клiєнтами" Введено пятиступеневу модель визнання виручки. Величина виручки визначається у сумi очiкуваної оплати за переданий товар або надану послугу ( а не за справедливою вартiстю вiдшкодування). 01.01.2017р. Так Не застосовуються Поправка прийнята до уваги, але не впливає на фiнансову звiтнiсть 2016р.
МСФз (IFRS) 9 "Фiнансовi iнструменти" Нова класифiкацiя та вимоги до оцiнки фiнансових активiв та зобов'язань, полiпшення модель облiку операцiй хеджування, нова модель знецiнення фiнансових iнструментiв на основi очiкуваних збиткiв 01.01.2018р. Так Не застосовуються Поправка прийнята до уваги, але не впливає на фiнансову звiтнiсть 2016р.
Роздiл V. Розкриття фiнансової iнформацiї
5.1. Розкриття даних у фiнансовiй звiтностi
Примiтка № 1
Товариство визнає в Звiтi про фiнансовий стан (балансi) нематерiальнi активи, якi є немонетарними активами, що не мають фiзичного втiлення за умови, що їх можна iдентифiкувати, контролювати, отримати майбутнi економiчнi вигоди вiд використання та надiйно оцiнити вартiсть.
Нематерiальнi активи облiковуються за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї (МСФО 38).
Первинна вартiсть нематерiальних активiв станом на 31.12.2016 р., складала 8 тис. грн. (в тому числi, авторськi та сумiжнi права – 8тис.грн.). Накопичена амортизацiя нематерiальних активiв станом на 31.12.2016 р. складає 8 тис. грн.
Амортизацiя нараховувалася прямолiнiйним методом. Надходження пiдтвердженнi первинними документами на придбання та оцiненi за вартiстю придбання.
Нематерiальнi активи, повнiстю з амортизованi, що не вiдповiдають вимогам МСФО 38, облiковуються на позабалансовому рахунку 012, їх первiсна вартiсть складає 8тис.грн
Розшифровка iнформацiї щодо нематерiальних активiв
Станом на 31.12.2016 Тис. грн.
СТАТТI 2016рiк
Первiсна вартiсть 8,0
Накопичена амортизацiя (8,0 )
Балансова вартiсть нематерiальних активiв 0,0
Примiтка № 2
Згiдно облiкової полiтики та вiдповiдно п.29 МСБО 16, Товариство обрало метод облiку основних засобiв: модель собiвартостi за п. 30 «Пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв облiковується за його собiвартiстю мiнус накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi».
Первинна вартiсть основних засобiв, на балансi станом на 31.12.2016 р., складає 1558тис. грн. Знос станом на 31.12.2016 р. складає 513тис. грн., залишкова вартiсть основних засобiв станом на 31.12.2016 р. становить 1045 тис. грн.
При вiдображеннi у облiку руху основних засобiв порушень не визначено.
Амортизацiя нараховується прямолiнiйним методом. Термiн амортизацiї 2-3-5-20-50 рокiв в залежностi вiд технiчної характеристики основного засобу. Амортизацiя нараховується з мiсяця, що слiдує за мiсяцем вводу в експлуатацiю об’єкта основних засобiв. Надходження пiдтвердженнi первинними документами на придбання та оцiненi за вартiстю придбання.
Iнвестицiйна нерухомiсть
Оцiнка Iнвестицiйної нерухомостi станом на 31.12.2016 р. вiдповiдно МСФЗ вiдображена в облiку по справедливiй вартостi.
Справедлива (залишкова) вартiсть iнвестицiйної нерухомостi – 14261 тис.грн.
Оцiнка справедливої вартостi пiдтверджена ТОВ «Е.Р.С.Т.Е.», що дiє згiдно Сертифiтаку Фонду державного майна України вiд 12.08.2014р. №16812/14. Собiвартiстю iнвестицiйної нерухомостi, яка полiпшена на самим Товариством, є собiвартiсть на дату завершення її будiвництва або полiпшення. До цiєї дати пiдприємство застосовує МСБО 16. Iз дати введення, нерухомiсть стає iнвестицiйною та застосовується МСБО 40.
Примiтка 3
Оцiнка товарно-матерiальних цiнностей вiдбувається, виходячи з первинних документiв, за цiнами та в кiлькостi зазначених в них та при трансформацiї звiтностi в вiдповiдностi з облiковою полiтикою Товариства i в частинi вимог п.9 та 10 МСБО 2. Порушень при веденнi облiку руху товарно-матерiальних цiнностей перевiркою не виявлено.
Протягом року на Товариствi для оцiнки вибуття запасiв використовували метод iдентифiкованої собiвартостi вiдповiдної одиницi запасiв, який залишався незмiнним протягом перевiреного перiоду. До складу малоцiнних необоротних активiв включалися активи вартiстю до 6000 грн.
Облiк товарно-матерiальних цiнностей вiвся на активному балансовому рахунку 20 «Виробничi запаси».
Станом на 31.12.2016 р. на балансi Товариства облiковується : Тис. грн.
Запаси 116
Сировина й матерiали 1
Паливо 29
Тара й тарнi матерiали 86
Малоцiннi та швидкозношуванi предмети -
Готова продукцiя -
Товари -
Примiтка 4
Визнання, класифiкацiю та розкриття iнформацiї щодо дебiторської заборгованостi компанiя здiйснює вiдповiдно до МСФЗ 7 "Фiнансовi iнструменти: розкриття", МСБО 1 "Подання фiнансових звiтiв" та МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка".
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи та послуги станом на 31.12.2016 р. складає 413 тис.грн..
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками за виданими авансами – 181 тис.грн.
Примiтка 5
В червнi 2016р. проведена державна реєстрацiя змiн до установчих документiв юридичної особи вiдповiдно до рiшення Загальних зборiв акцiонерiв вiд 29.04.2016р. про визначення типу Публiчного акцiонерного товариства «Ремторгустаткування» як Приватне акцiонерне товариство та перейменувати Публiчне акцiонерне товариство «Ремторгустаткування» в Приватне акцiонерне товариство «Ремторгустаткування» скорочена назва ПрАТ «РТУ».
ПАТ "Ремторгустаткування" є найменуванням Вiдкритого акцiонерного товариства "Ремторгустаткування", яке було утворене Нказом Регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по м.Києву вiд 19.07.1995р. №886 – ВАТ, шляхом перетворення державного пiдприємства Київського ремонтно-монтажний комбiнату "Ремторгустаткування" (зареєстроване Жовтневою районною держадмiнiстрацiєю м.Києва вiд 16.05.1994р. за №00941390-I) у Вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизацiйних майнових сертифiкатiв» вiд 26.11.94р. № 699/94та Постановою КМ України вiд 15.05.1995р. №343 та вiд 20.07.1995р. №538.
В 2011 роцi Товариство змiнило найменування з вiдкритого акцiонерного товариства на публiчне акцiонерне товариство. ). Основною метою дiяльностi Товариства є отримання прибутку в результатi здiйснення господарської дiяльностi, задоволення соцiально-економiчних потреб акцiонерiв Товариства та його працiвникiв. Злиття, подiлу, приєднання, видiлу на протязi року не вiдбувалось.
Згiдно Статуту Товариства затвердженого рiшенням загальних зборiв акцiонерiв протокол №20 вiд 20.04.2011р. та зареєстрованим Соломянською районною в мiстi Києвi державною адмiнiстрацiєю 16.06.2011р. за №1 073 105 0007 008802 Статутний капiтал становить 5 930 238 грн.
Статутний капiтал сформовано у повному обсязi з дотримання вимог: Положення про порядок збiльшення (зменшення) розмiру статутного капiталу акцiонерного товариства ( Рiшення Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 22.02.2007 N 387 ) та Положення про порядок реєстрацiї випуску акцiй та iнформацiї про їх емiсiю пiд час реорганiзацiї товариств ( Рiшення Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 30 грудня 1998 року N 221 iз змiнами i доповненнями). В звiтному перiодi до Установчих документiв змiни не вносилися. Станом на 01.01.2015року Статутний капiтал становить 5 930 238,0грн. Кiлькiсть акцiй, випущених емiтентом: 23 720 952 простих iменних акцiй, номiнальною вартiстю 0,25грн. кожна.
Свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй, видане Територiальним управлiнням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку в м. Києвi та Київськiй реєстрацiйний №442/10/1/10; дата реєстрацiї 24.09.2010р.; дата видачi 31.08.2011р.( Свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй, видане Територiальним управлiнням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку в м. Києвi та Київськiй реєстрацiйний №442/10/1/10 вiд 24.09.2010р., анулюється).
Мiжнародний iдентифiкацiйний номер (ISIN): UAUA4000096648.
Облiк Статутного капiталу ведеться пiдприємством на балансовому рахунку №40 “Статутний капiтал”. Залишки по цьому рахунку вiдповiдають даним ГК та Статутному капiталу, зафiксованому в Установчих документах.
У вiдповiдностi з вимогами Закону України «Про аудиторську дiяльнiсть», «Про цiннi папери i фондовий ринок», Статуту ПрАТ , ми провели аудит достовiрностi бухгалтерського облiку наявностi та руху власного капiталу Товариства шляхом перевiрки як засновницьких документiв, так i даних первинного, аналiтичного i синтетичного облiку в розрiзi його фактичної структури:
- Зареєстрованого капiталу в розмiрi 5930 тис. грн.;
- Резервний капiтал – 289 тис.грн. ( 235тис.грн.+54тис.грн.-5% вiд прибутку 2016р.)
- Нерозподiлений прибуток в розмiрi 4778 тис.грн.
Розподiл прибутку (1086тис.грн.) за 2016р. проведено наступним чином: 54 тис.грн.(на формування резервного капiталу, 5%), 1032 тис.грн.(вiднести до нерозподiленого прибутку).
Акцiї розмiщенi у повному обсязi, у лiстингу не перебувають.
Акцiї оцiненi по засновницькiй вартостi. Частка держави в Статутному фондi Товариства вiдсутня
Данi про структуру власного капiталу, з урахуванням даних на початок перiоду, спiвставнi в регiстрах облiку: балансi, звiтi про фiнансовi результати та звiтi про власний капiтал.
.Примiтка 6
Облiк i визнання зобов'язань та резервiв Компанiї здiйснюється вiдповiдно до МСБО 37 «Забезпечення, умовнi зобов'язання та умовнi активи».
Зобов’язання компанiї, класифiкуються на довгостроковi (строк погашення понад 12 мiсяцiв) i поточнi (термiн погашення до 12 мiсяцiв).
Довгостроковi зобов’язання 3808 тис.грн.
Поточнi зобов’язання станом на 31.12.2016 р. складають 1312 тис. грн., в тому числi: кредиторська заборгованiсть за: товари, роботи, послуги 861 тис.грн., кредиторська заборгованiсть перед бюджетом 97 тис. грн., заборгованiсть зi страхування 18тис.грн., поточна заборгованiсть з оплати працi 68 тис.грн., заборгованiсть з учасниками вiдсутня. Поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами – 142тис.грн. Поточнi забезпечення ( резерв на виплати вiдпусток та резерв на вiдрахування на ЄСВ) –126 тис. грн. , Iншi поточнi зобов'язання вiдсутнi.
Витрати з податку на прибуток не вiдображаються у фiнансовiй звiтностi компанiї вiдповiдно до МСБО 12 «Податки на прибуток». Поточний податок на прибуток визначається виходячи з оподатковуваного прибутку за рiк, розрахованої за правилами податкового законодавства України.
Тис. грн.
Поточнi зобов’язання за: 2016 рiк
Примiтки
короткостроковi кредити банкiв -
товари, роботи, послуги 861
розрахунками з бюджетом 97 Поточна
розрахунками зi страхування 18 Поточна
з оплати працi 68 Поточна
кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами 142 Поточна
Поточнi забезпечення 126 Розрахунок проводиться протягом року
розрахунками з учасниками -
Iншi поточнi зобов'язання -
РАЗОМ: 1312,0
Примiтка 7
Фiнансовий результат.
Основним видом послуг Товариства є: здавання в оренду власного нерухомого майна, а також монтаж, налагодження, ремонт, i сервiсне (технiчне) обслуговування торговельно-технологiчного, холодильного i iншого устаткування, електронних контрольно-касових апаратiв. Залежностi вiд сезонних змiн пiдприємство не має. Основними споживачами надання послуг Товариства являються пiдприємства торгiвлi i громадського харчування в. м. Кєвi та Київськiй областi. Товариство не має проблем з придбанням сировини, матерiалiв та запчастин. . Незважаючи на те що товариство має значну бiльшiсть конкурентiв в областi надання послуг з технiчного обслуговування устаткування, бiльшу частину тендерiв виграє Товариство, так як цiни на обслуговування устаткування набагато меншi нiж у конкурентiв.
Всi статтi доходiв i витрат, визнанi у звiтних перiодах включено до складу Звiту про фiнансовi результати. Витрати вiдображаються в бухгалтерському облiку одночасно зi зменшенням активiв або збiльшенням зобов'язань. Витратами звiтного перiоду визнаються або зменшення активiв або збiльшення зобов'язань, що приводить до зменшення власного капiталу пiдприємства (за винятком зменшення власного капiталу внаслiдок його вилучення або розподiлу власниками), за умови, що цi витрати можуть бути достовiрно оцiненi.
Витратами визнаються витрати певного перiоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здiйсненi.
Витрати на податок на прибуток включають податки, розрахованi у вiдповiдностi до чинного законодавства України.
За умови, що оцiнка доходу може бути достовiрно визначена, доход у "Звiтi про фiнансовi результати" вiдображається в момент надходження активу або погашення зобов'язання, якi призводять до збiльшення власного капiталу пiдприємства.
За умови, що оцiнка витрат може бути достовiрно визначена, витрати вiдображаються у "Звiтi про фiнансовi результати" в момент вибуття активу або збiльшення зобов'язання.
Звiт складено за призначенням витрат.
Примiтка 8
Вiдомостi про рух грошових коштiв
Звiт грошових коштiв за 2016 рiк складено за вимогами нацiональних стандартiв у вiдповiдностi з МСБО 7 за прямим методом У звiтi вiдображений рух грошових коштiв вiд операцiйної, iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi.
Примiтка 9
Звiт про власний капiтал
Статутний капiтал сплачений у повному обсязi.
Права, привiлеї, обмеження, в тому числi обмеження з виплати дивiдендiв i повернення капiталу, статутом не передбаченi.
Примiтка 10
Подiї пiсля дати балансу
Вiдповiдно до засад, визначених МСБО 10 щодо подiй пiсля дати балансу, подiї що потребують коригування активiв та зобов'язань пiдприємства вiдсутнi.
Не пройшли подiї, що могли суттєво вплинути на фiнансову звiтнiсть Товариства. Протягом звiтного перiоду не вiдбувалось нi купiвлi, нi продажу понад 10 вiдсоткiв вартостi активiв (у тому числi акцiй (частки, паю) у статутному (складеному, пайовому) капiталi iншої юридичної особи), не пов'язану з основною дiяльнiстю.
Iнформацiя про змiни в органiзацiйнiй структурi Товариства за звiтний перiод: змiн не було.
Протягом звiтного перiоду створення нових дочiрнiх пiдприємств емiтента та набуття пiдприємством статусу залежного вiд емiтента не вiдбувалось.
Iнформацiя стосовно системи оцiнки та управлiння ризиками.
Товариство для ефективного управлiння ризиками здiйснює такi заходи:
- регулярно виявляє та оцiнює ризики, якi впливають на досягнення стратегiчних та операцiйних цiлей;
- забезпечує прийняття рiшень з врахуванням їх потенцiйних ризикiв та встановленню ризик-апетиту;
- обирає оптимальну стратегiю управлiння ризиками, порiвнюючи ступiнь зниження ризику та вартiсть заходiв з їх управлiння;
- здiйснює регулярний монiторинг ефективностi заходiв з управлiння ризиками;
- рекомендує страхування ризикiв, управлiння якими всерединi компанiї нерацiонально чи неможливо.
5.2. Фактори ризику
Товариство розкривало рiчну iнформацiю вiдповiдно до цього Порядку
З огляду на це наводиться iнформацiя про iстотнi змiни у факторах ризику емiтента, якi були попередньо висвiтленi в рiчнiй iнформацiї:
5. 2.1. Iстотнi змiни у факторах ризику емiтента
2.1.1. Змiн у факторах ризику протягом звiтного перiоду не було. Додатковi заходи щодо зниження ризику не вживалися.
2.1.2. Фактори ризику стосовно фiнансово-господарського стану:
- НЕРЕНТАБЕЛЬНIСТЬ:
Даний фактор є iстотним для Товариства, оскiльки на погiршення рентабельностi можуть вплинути зовнiшнi фактори. У випадку суттєвого зменшення доходiв вiд реалiзацiї управлiнськi рiшення будуть спрямованi на мiнiмiзацiю витрат вiдповiдно до визначених прiоритетiв їх здiйснення.
- КОНКУРЕНТИ – в умовах зростаючої конкуренцiї емiтенту може не вистачити ресурсiв для збiльшення своєї частки на ринку, що негативно позначиться на його операцiях та прибутках.
Цей ризик не є iстотним для фiнансово-господарського статусу Товариства, оскiльки Товариство здiйснює довгострокове планування своєї дiяльностi та аналiзує необхiднi ресурси для забезпечення ефективної дiяльностi.
- СОБIВАРТIСТЬ - ризик зростання витрат може призвести до зниження доходу Товариства;
На зростання собiвартостi впливає зростання цiн, зростання податкового навантаження, iнфляцiйнi процеси в країнi. Зазначений ризик компанiя мiнiмiзує шляхом оптимiзацiї витрат згiдно чинного законодавства України .
- НЕСТАБIЛЬНIСТЬ ФIНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОГО СТАНУ – емiтент має високий коефiцiєнт спiввiдношення позикового до власного капiталу i має або може мати проблеми з нестачею грошових коштiв, необхiдних для обслуговування боргу.
На сьогоднi даний фактор не є iстотним для Товариства: управлiння фiнансовими ризиками здiйснюється централiзовано, стосовно такого спiввiдношення встановленi досить жорсткi лiмiти як самим Товариством, так i зовнiшнiми кредиторами, дотримання цих лiмiтiв вiдстежується топ-менеджментом Товариства.
- ПРОБЛЕМИ IЗ ЗАЛУЧЕННЯМ КОШТIВ ДЛЯ РОЗШИРЕННЯ ДIЯЛЬНОСТI
Товариство у звiтному перiодi залучало кредитнi кошти обслуговуючих банкiв та користувалось фiнансовою допомогою.
- ЕКОЛОГIЧНI РИЗИКИ - ризики, пов'язанi зi шкiдливим впливом дiяльностi Товариства на навколишнє середовище та застосуванням заходiв впливу з боку державних органiв, якi здiйснюють нагляд у сферi охорони навколишнього середовища.
Даний фактор не є iстотним для Товариства
2.1.3. Полiтичнi та макроекономiчнi ризики:
- ПОДАТКОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ:
Цей фактор є притаманним для Товариства. Зростання податкового навантаження може привести до змiни фiнансових результатiв дiяльностi емiтента, зокрема зменшення чистого прибутку. Основним нормативним документом, що регламентує дiяльнiсть емiтента у податковому просторi, є Податковий Кодекс України. Змiн у факторах ризику протягом звiтного перiоду не було. Додатковi заходи щодо зниження ризику не вживалися.
- НЕВИЗНАЧЕНIСТЬ РЕГУЛЯТОРНОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ДIЯЛЬНОСТI:
У зв’язку iз достатнiм рiвнем регуляторного упорядкування дiяльностi Товариства, зазначений ризик є значним. Несвоєчасна пiдготовка роз’яснювальних документiв з окремих питань при прийняттi нових законiв щодо господарської дiяльностi суб’єктiв господарювання призводить до невизначеностi регуляторного середовища. Змiн у факторах ризику протягом звiтного перiоду не було. Додатковi заходи щодо зниження ризику не вживалися.
- ПОЛIТИЧНА НЕСТАБIЛЬНIСТЬ:
Товариство є мало залежним вiд полiтичної нестабiльностi, а тому зазначений ризик є незначним. Змiн у факторах ризику протягом звiтного перiоду не було. Додатковi заходи щодо зниження ризику не вживалися.
- РЕЦЕСIЯ ЧИ ЗНИЖЕННЯ ТЕМПIВ ЕКОНОМIЧНОГО РОЗВИТКУ:
Зниження темпiв економiчного розвитку приведе в першу чергу до зменшення обсягiв виробництва, що матиме наслiдком зменшення доходiв Товариства. Змiн у факторах ризику протягом звiтного перiоду не було. Додатковi заходи щодо зниження ризику не вживалися.
- ЗРОСТАННЯ IНФЛЯЦIЇ ЧИ ЗНИЖЕННЯ ВПЕВНЕНОСТI СПОЖИВАЧIВ У МАЙБУТНЬОМУ:
Зазначений ризик є незначним. У фiнансовий план витрати складаються з урахуванням коефiцiєнтiв iнфляцiї. Змiн у факторах ризику протягом звiтного перiоду не було. Додатковi заходи щодо зниження ризику не вживалися.
- НЕЕФЕКТИВНА СУДОВА СИСТЕМА:
До таких ризикiв вiдноситься:
- суб'єктивне оцiнювання судом доказiв по справi.
- неоднозначне трактування судами рiзних iнстанцiй норм матерiального права та порушення норм процесуального права.
- змiна судової практики.
Змiн у факторах ризику протягом звiтного перiоду не було. Додатковi заходи щодо зниження ризику не вживалися.
- ОБМЕЖЕННЯ НА ВАЛЮТНI ОПЕРАЦIЇ:
Вплив валютного ризику на Товариство обмежений, так як Товариство здiйснює продаж i несе витрати в нацiональнiй валютi. Валютний ризик виникає переважно вiдносно боргових зобов'язань. Даний ризик, як й усi iншi фiнансовi ризики, управляється централiзовано й пiдлягає пильному монiторингу з боку топ-менеджменту Товариства. Змiн у факторах ризику протягом звiтного перiоду не було. Додатковi заходи щодо зниження ризику не вживалися.
5.2.2. Iнформацiю стосовно системи оцiнки та управлiння ризиками (за наявностi).
Товариство для ефективного управлiння ризиками здiйснює такi заходи:
- регулярно виявляє та оцiнює ризики, якi впливають на досягнення стратегiчних та операцiйних цiлей;
- забезпечує прийняття рiшень з врахуванням їх потенцiйних ризикiв та встановленню ризик-апетиту;
- обирає оптимальну стратегiю управлiння ризиками, порiвнюючи ступiнь зниження ризику та вартiсть заходiв з їх управлiння;
- здiйснює регулярний монiторинг ефективностi заходiв з управлiння ризиками;
- рекомендує страхування ризикiв, управлiння якими всерединi компанiї нерацiонально чи неможливо.
5.3. Iнформацiя про господарську дiяльнiсть емiтента
5.3.1. Основним видом послуг Товариства є: здавання в оренду власного нерухомого майна, а також монтаж, налагодження, ремонт, i сервiсне (технiчне) обслуговування торговельно-технологiчного, холодильного i iншого устаткування, електронних контрольно-касових апаратiв. Залежностi вiд сезонних змiн пiдприємство не має. Основними споживачами надання послуг ПрАТ "Ремторгустаткування" являються пiдприємства торгiвлi i громадського харчування в. м. Кєвi та Київськiй областi. Товариство не має проблем з придбанням сировини, матерiалiв та запчастин. . Незважаючи на те що товариство має значну бiльшiсть конкурентiв в областi надання послуг з технiчного обслуговування устаткування, бiльшу частину тендерiв виграє Товариства, так як цiни на обслуговування устаткування набагато меншi нiж у конкурентiв.
За 2016 рiк Товариство отримало чистий дохiд вiд реалiзацiї послуг:
Дохiд вiд реалiзацiї робiт i послуг – 5930 тис.грн.
5.3.2. Науково-дослiднi роботи Товариства у звiтному перiодi не проводило.
5.4. Iнформацiя про працiвникiв емiтента
Сплачено трудовому колективу у 2016 р.
Усього використано фонду
оплати працi - 1228 тис. грн.
Середньоспискова чисельннiсть - 39чол.
Середньомiсячна зарплата на 1
працюючого - 2601,5 грн.
5.4.2. Iнформацiя про будь-якi правочини чи зобов'язання емiтента, якi мали мiсце у звiтному перiодi та стосуються можливостi участi працiвникiв емiтента у його статутному капiталi: правочини не укладались, рiшення про виникнення зобов'язань не приймались.
Роздiл VI Iнша iнформацiя
Дiї, що виникли пiсля дати Балансу
Подiї пiсля дати балансу
За перiод не пройшли подiї, що могли суттєво вплинути на фiнансову звiтнiсть Публiчного акцiонерного товариства.
Протягом звiтного перiоду не вiдбувалось нi купiвлi, нi продажу понад 10 вiдсоткiв вартостi активiв (у тому числi акцiй (частки, паю) у статутному (складеному, пайовому) капiталi iншої юридичної особи), не пов'язану з основною дiяльнiстю.
Iнформацiя про змiни в органiзацiйнiй структурi Товариства за звiтний перiод: змiн не було.
Протягом звiтного перiоду створення нових дочiрнiх пiдприємств емiтента та набуття пiдприємством статусу залежного вiд емiтента не вiдбувалось.
Iнформацiя стосовно системи оцiнки та управлiння ризиками.
Товариство для ефективного управлiння ризиками здiйснює такi заходи:
- регулярно виявляє та оцiнює ризики, якi впливають на досягнення стратегiчних та операцiйних цiлей;
- забезпечує прийняття рiшень з врахуванням їх потенцiйних ризикiв та встановленню ризик-апетиту;
- обирає оптимальну стратегiю управлiння ризиками, порiвнюючи ступiнь зниження ризику та вартiсть заходiв з їх управлiння;
- здiйснює регулярний монiторинг ефективностi заходiв з управлiння ризиками.
Операцiї з пов’язаними сторонами
У данiй фiнансовiй звiтностi пов’язаними вважаються сторони, одна з яких контролює органiзацiю або контролюється нею, або разом з органiзацiєю є об'єктом спiльного контролю. Пов’язанi сторони можуть вступати в угоди, якi не проводилися б мiж незв’язаними сторонами, цiни i умови таких угод можуть вiдрiзнятися вiд угод i умов мiж незв’язаними сторонами.
Пов'язанi сторони включають:
- засновникiв;
- ключовий керуючий персонал i близьких членiв їх сiмей.
У вiдповiдностi до МСБО 24 «Розкриття iнформацiї щодо пов’язаних сторiн», сторони вважаються пов’язаними, якщо одна сторона має можливiсть контролювати iншу сторону або значно впливати на iншу сторону при прийняттi фiнансових та операцiйних рiшень. Пiд час розгляду кожного можливого випадку з пов’язаними сторонами увага придiляється сутностi вiдносин, а не тiльки їхнiй юридичнiй формi. Станом на 31 грудня 2016 року Товариство не мало залишкiв по операцiях з пов’язаними сторонами. За рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 року Товариство не мало операцiй iз пов’язаними сторонами. Загальна сума компенсацiй ключовому управлiнському персоналу Товариства була вiдображена у складi «Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування» загальногосподарських та адмiнiстративних витрат.
.Непередбаченi зобов’язання
Податковi та юридичнi питання
Українське законодавство, що регулює оподаткування та аспекти здiйснення операцiй, продовжує розвиватися як наслiдок переходу до ринкової економiки. Положення законодавчих та нормативних актiв не завжди чiтко сформульованi, а їх iнтерпретацiя залежить вiд точки зору мiсцевих, регiональних i центральних органiв державної влади та iнших урядових iнститутiв. Нерiдко точки зору рiзних органiв на певне питання не спiвпадають. Керiвництво вважає, що дiяльнiсть Товариства здiйснювалась вiдповiдно до законодавства, i всi передбаченi законодавством податки були нарахованi або сплаченi.
Захворювання
За перiод, що пiдлягав перевiрцi, на Товариствi не зафiксованi випадки виробничого травматизму чи професiйного захворювання, що є позитивним фактором. Вiдповiдно, виплат сум компенсацiй втрат вiд нещасних випадкiв на виробництвi та вiд професiйних захворювань протягом перiоду – не було.
Оподаткування
Внаслiдок наявностi в українському комерцiйному законодавствi, й податковому зокрема, положень, якi дозволяють бiльш нiж один варiант тлумачення, а також через практику, що склалася в загалом нестабiльному економiчному середовищi, за якої податковi органи довiльно тлумачать аспекти економiчної дiяльностi, у разi, якщо податковi органи пiддадуть сумнiву певне тлумачення, засноване на оцiнцi керiвництва економiчної дiяльностi Пiдприємства, можливо, що Пiдприємство змушене буде сплатити додатковi податки, штрафи, пенi. Така невизначенiсть може вплинути на вартiсть фiнансових iнструментiв, втрати та резерви пiд знецiнення, а також на ринковий рiвень цiн на угоди. На думку керiвництва, Пiдприємство сплатило усi податки, тому фiнансова звiтнiсть не мiстить резервiв пiд податковi збитки. Податковi звiти можуть переглядатися вiдповiдними податковими органами протягом трьох рокiв.
Економiчне середовище
Пiдприємство здiйснює свою основну дiяльнiсть на територiї України. Закони та нормативнi акти, якi впливають на операцiйне середовище в Українi, можуть швидко змiнюватися. Подальший економiчний розвиток залежить вiд спектру ефективних заходiв, якi вживаються українським Урядом, а також iнших подiй, якi перебувають поза зоною впливу Пiдприємства. Майбутнє спрямування економiчної полiтики з боку українського Уряду може мати вплив на реалiзацiю активiв Пiдприємства, а також на здатнiсть Пiдприємства сплачувати заборгованостi згiдно строкiв погашення.
Голова правлiння Демченко Сергiй Юрiйович.
Головний бухгалтер Арзамасова Людмила Борисiвна.
|