|
Дата розміщення: 11.04.2017
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю “Малтiком” |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
30777206 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
03048, м. Київ, вул. Пшенична, 8 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
2409, 26.01.2001 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
-, -, -, 29.10.2020 |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
А У Д И Т О Р С Ь К И Й В И С Н О В О К
(звiт незалежного аудитора)
незалежної аудиторської фiрми
ТОВ “ МАЛТIКОМ ”
щодо фiнансової звiтностi
Приватного акцiонерного товариства
" Ремторгустаткування "
станом на 31 грудня 2016р.
м. Київ "28" лютого“ 2017р.
Адресат:
Нацiональнiй комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
Акцiонерам, Керiвництву Приватного акцiонерного товариства
" Ремторгустаткування ".
1. Вступний параграф
Основнi вiдомостi про Товариство
1.1 Приватне акцiонерне товариство “ Ремторгустаткування ”.
1.2. Iдентифiкацiйний код ЄДРПОУ 02132668.
1.3. Юридична та фактична адреси: 03680 м. Київ, вул.Машинобудiвна, 44.
1.4. Витяг з єдиного державного реєстру юридичних осiб та фiзичних осiб-пiдприємцiв вiд 20.05.2012р., Серiя АА №355535, номер запису про включення вiдомостей про юридичну особу до ЄДР вiд 20.04.1992р. №10001144903.
1.5. Банкiвськi реквiзити: п/р 26002000014843, в ПАТ "ВiЕс БАНК», МФО 325213.
Види дiяльностi за КВЕД згiдно довiдки комiтету статистики України:
68.20 – Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна;
33.12 – Ремонт i технiчне обслуговування машин i устаткування промислового призначення;
33.20 – Установлення та монтаж машин i устаткування;
Форма власностi: приватна
Обiг цiнних паперiв проходив на вторинному неорганiзованому ринку. Цiннi папери не були включенi до лiстингу бiрж.
Пiдприємство не входить до будь-яких асоцiацiй, корпорацiй, концернiв та об'єднань. Органом управлiння ПрАТ є загальнi збори акцiонерiв, наглядова рада, правлiння та ревiзiйна комiсiя. Структурних пiдроздiлiв та фiлiй на Товариствi станом на 31.12.2016 р. не встановлено. Служби внутрiшнього контролю на Товариствi станом на 31.12.2016р. не встановлено.
Згiдно рiшення загальних зборiв акцiонерiв Протокол вiд 29.04.2016р. ПАТ «Ремторгустаткування» перейменовано у ПрАТ «Ремторгустаткування», яке є його правонаступником .
Вiдповiдальнi особи:
Голова правлiння – Демченко Сергiй Юрiйович.
Головний бухгалтер – Арзамасова Людмила Борисiвна.
Склад акцiонерiв якi є власниками 5% i бiльше акцiй
у статутному капiталi Товариства станом на 31 грудня 2016р.,
грн.
Назва Код
ЕДРПОУ / IПН Кiлькiсть акцiй, шт % вiд загальної кiлькостi
1 2 3 4
Фiзична особа - 17 674 979 74,5121
• не дала згоди на розкриття паспортних даних
Опис аудиторської перевiрки
Нами вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, зокрема до МСА 700 «Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», МСА 705 «Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора», МСА 706 «пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора», Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть" №3125-ХII вiд 22.04.93р. у редакцiї №140-V вiд 14.09.2006 р. зi змiнами й доповненнями, Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, Закону України "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi" №996-X1V вiд 16.07.99 р. зi змiнами та доповненнями та Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), проведено аудит повного комплекту фiнансової звiтностi Приватного акцiонерного товариства «Ремторгустаткування» (надалi Товариство).
Повний пакет фiнансових звiтiв Товариства складається з:
1. Балансу (Звiту про фiнансовий стан) станом на 31.12.2016р,
валюта якого складає 16117тис.грн.
2. Звiту про фiнансовi результати (Звiту про сукупний дохiд), за 2016р.
з сукупним доходом 1086тис.грн.
3. Звiту про рух грошових коштiв (за прямим методом) за 2016р .
4. Звiту про власний капiтал за 2016р., а також з стислого викладу суттєвих принципiв облiкової полiтики та iнших примiток.
Концептуальною основою фiнансової звiтностi є загальнi вимоги стосовно подання iнформацiї про фiнансову звiтнiсть згiдно з Мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi, дiючими на Українi, якi вимагають правдивого розкриття i подання iнформацiї у вiдповiдностi з принципами безперервностi, послiдовностi, суттєвостi, порiвнянностi iнформацiї, структури та змiсту фiнансової звiтностi.
Нами проведено перевiрку вiдповiдно до вимог Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть", Мiжнародних Стандартiв Аудиту та у вiдповiдностi до "Методичних рекомендацiй щодо формату аудиторського висновку ".
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриттi в у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб'єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаних облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Бухгалтерський облiк товариства ведеться за журнально-ордерною формою облiку у вiдповiдностi iз вимогами Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" № 996-ХIУ вiд 16.07.1999р. та концептуальної основи. Данi бухгалтерських рахункiв спiвставнi в бухгалтерських регiстрах, головнiй книзi i балансi та пiдтверджуються первинними документами.
Аудиторами не виявлено суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що перевiрялася, та iнформацiєю, що розкривається Товариством i подається до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
Застосована товариством облiкова полiтика є прийнятною i вiдповiдає концептуальнiй основi фiнансової звiтностi, передбаченiй мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi та чинним законодавством України. Облiковi оцiнки, зробленi управлiнським персоналом, є прийнятними. Iнформацiя, представлена у фiнансових звiтах, є вiдповiдною, надiйною, порiвняльною та зрозумiлою, що дозволяє користувачам зрозумiти вплив суттєвих операцiй та подiй на подану iнформацiю.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за правильнiсть пiдготовки та достовiрне представлення цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно МСФЗ та вимог чинного законодавства. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
Вiдповiдальнiсть за правильнiсть пiдготовки вказаної фiнансової звiтностi та вступне сальдо по балансу несуть посадовi особи Товариства. Управлiнський персонал вiдповiдає за твердження, що iнформацiя щодо стосункiв пов’язаних сторiн належно вiдображенi в облiку, що всi виконанi операцiї вiдображенi в облiкових записах, що невиправленi викривлення є несуттєвими як окремо, так i для фiнансової звiтностi в цiлому. Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за твердження:
- що аудиторам надано доступ до всiєї iнформацiї, яка є доречною, всi облiковi реєстри та пiдтверджувальнi документи, всi протоколи зборiв та iн.;
- що не має жодних планiв або намiрiв, що можуть суттєво змiнити балансову вартiсть або класифiкацiю активiв i зобов'язань, вiдображених у фiнансових звiтах;
- що Товариство має право власностi на всi свої активи, а iнформацiя про обмеження права власностi надана до перевiрки;
- що в облiку вiдображено усi зобов'язання та розкрито всi гарантiї, наданi третiм сторонам;
- що не iснує подiй, що вiдбулися пiсля закiнчення перiоду та якi потребують додаткового коригування або розкриття у фiнансових звiтах або у Примiтках до них;
- що розкрили всю iнформацiю про вiдсутнiсть випадкiв фактично вчиненого або пiдозрюваного шахрайства. Вiдповiдальнiсть аудитора
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на пiдставi результатiв проведеного нами аудиту.
Ми провели аудит у вiдповiдностi до вимог Мiжнародних стандартiв аудиту, зокрема, МСА 700 « Формування думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», МСА 705 «Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора», МСА 706 «Пояснювальнi параграфи та параграфи iнших питань у звiтi незалежного аудитора», МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстить перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть», МСА 240 «Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi».
Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум в розкриттi у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, ми розглядали тi заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаних облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
Пiдстава для висловлення умовно - позитивної думки
Аудитором аудиторської фiрми “ МАЛТIКОМ ” проведено перевiрку фiнансових звiтiв Товариства за даними облiку за перiод з 01 сiчня 2016р. по 31 грудня 2016р. Концептуальною основою для пiдготовки фiнансової звiтностi Товариства є МСФЗ, iншi нормативно-правовi акти щодо ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi, внутрiшнi положення Товариства. Ми вважаємо, що отриманi аудиторськi докази є достатнiми та забезпечують достатню основу для висловлювання аудиторської думки. На Товариствi пiдтвердження дебiторської заборгованостi вiд стороннiх органiзацiй надано для перевiрки не в повному обсязi, розрахунки з бюджетом не пiдтвердженi актами звiрки.
Аудиторами були виконанi процедури, якi обґрунтовують думку щодо вiдсутностi в бухгалтерському облiку суттєвих перекручень, що впливають на показники фiнансової звiтностi. На думку аудитора вище зазначене в сукупностi є важливим для користувачiв фiнансової звiтностi, тому ми вважаємо за доцiльно модифiкувати нашу думку та надати умовно-позитивний висновок (звiт незалежного аудитора).
Висловлення умовно-позитивної думки
Ми вважаємо, що отриманi нами аудиторськi докази забезпечують достатню та вiдповiдну основу для висловлення умовно-позитивної аудиторської думки. На нашу думку, рiчна фiнансова звiтнiсть Приватного акцiонерного товариства “Ремторгустаткування”, у складi Балансу (звiту про фiнансовий стан) станом на 31.12.2016р., Звiту про фiнансовi результати (звiту про сукупний дохiд) за 2016 рiк, Звiту про рух грошових коштiв (за прямим методом) за 2016 рiк, Звiту про власний капiтал за 2016 рiк та Примiток до рiчної фiнансової звiтностi за 2016 рiк, за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфi „Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки”, складена в усiх суттєвих аспектах достовiрно та повно вiдображає фiнансовий стан Товариства, фiнансовi результати та рух грошових коштiв за 2016 рiк вiдповiдно до застосовуваної концептуальної основи фiнансової звiтностi, а саме МСФЗ вiдповiдно до Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi.
Активи i зобов’язання враховуються на тiй пiдставi, що Товариство зможе виконати свої зобов’язання i реалiзувати активи в процесi звичайної дiяльностi як мiнiмум 12 мiсяцiв з дати складання перевiреної аудитором фiнансової звiтностi. Проведенi аудиторськi процедури дають нам можливiсть пiдтвердити припущення про безперервнiсть дiяльностi Товариства. Рiчна фiнансова звiтнiсть вiдображає поточну оцiнку управлiнським персоналом можливого впливу умов здiйснення дiяльностi на операцiї та фiнансовий стан Товариства та не мiстить посилання, якi могли б мати мiсце, якби Товариство не змогло продовжувати свою дiяльнiсть у майбутньому.
Проведений аналiз показникiв фiнансового стану товариства дає нам можливiсть зробити висновок, що вищевказаний досягнутий рiвень показникiв забезпечує Товариству середню платоспроможнiсть та фiнансову стiйкiсть при вiрогiдностi його безперервного функцiонування, як суб’єкта господарювання.
?
II. Звiт
щодо вимог iнших законодавчих i нормативних актiв
Приватного акцiонерного товариства
«Ремторгустаткування»
Вiдповiднiсть розмiру власного капiталу
Згiдно рiшення загальних зборiв акцiонерiв Протокол вiд 29.04.2016р. ПАТ «Ремторгустаткування» перейменовано у ПрАТ «Ремторгустаткування», яке є його правонаступником .
ПАТ "Ремторгустаткування" є правонаступником Вiдкритого акцiонерного товариства "Ремторгустаткування", яке було утворене Нказом Регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по м.Києву вiд 19.07.1995р. №886 – ВАТ, шляхом перетворення державного пiдприємства Київського ремонтно-монтажний комбiнату "Ремторгустаткування" (зареєстроване Жовтневою районною держадмiнiстрацiєю м.Києва вiд 16.05.1994р. за №00941390-I) у Вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизацiйних майнових сертифiкатiв» вiд 26.11.94р. № 699/94та Постановою КМ України вiд 15.05.1995р. №343 та вiд 20.07.1995р. №538.
В 2011 роцi Товариство змiнило найменування з вiдкритого акцiонерного товариства на публiчне акцiонерне товариство. ). Основною метою дiяльностi Товариства є отримання прибутку в результатi здiйснення господарської дiяльностi, задоволення соцiально-економiчних потреб акцiонерiв Товариства та його працiвникiв. Злиття, подiлу, приєднання, видiлу на протязi року не вiдбувалось.
Згiдно Статуту Товариства затвердженого рiшенням загальних зборiв акцiонерiв протокол №20 вiд 20.04.2011р. та зареєстрованим Соломянською районною в мiстi Києвi державною адмiнiстрацiєю 16.06.2011р. за №1 073 105 0007 008802 Статутний капiтал становить 5 930 238 грн.
Статутний капiтал сформовано у повному обсязi з дотримання вимог: Положення про порядок збiльшення (зменшення) розмiру статутного капiталу акцiонерного товариства ( Рiшення Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 22.02.2007 N 387 ) та Положення про порядок реєстрацiї випуску акцiй та iнформацiї про їх емiсiю пiд час реорганiзацiї товариств ( Рiшення Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 30 грудня 1998 року N 221 iз змiнами i доповненнями). В звiтному перiодi до Установчих документiв змiни не вносилися. Станом на 01.01.2015року Статутний капiтал становить 5 930 238,0грн. Кiлькiсть акцiй, випущених емiтентом: 23 720 952 простих iменних акцiй, номiнальною вартiстю 0,25грн. кожна.
Свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй, видане Територiальним управлiнням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку в м. Києвi та Київськiй реєстрацiйний №442/10/1/10; дата реєстрацiї 24.09.2010р.; дата видачi 31.08.2011р.( Свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй, видане Територiальним управлiнням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку в м. Києвi та Київськiй реєстрацiйний №442/10/1/10 вiд 24.09.2010р., анулюється).
Мiжнародний iдентифiкацiйний номер (ISIN): UAUA4000096648.
Згiдно рiшення загальних зборiв акцiонерiв Протокол вiд 29.04.2016р. ПАТ «Ремторгустаткування» перейменовано у ПрАТ «Ремторгустаткування», яке є його правонаступником .
Облiк Статутного капiталу ведеться пiдприємством на балансовому рахунку №40 “Статутний капiтал”. Залишки по цьому рахунку вiдповiдають даним ГК та Статутному капiталу, зафiксованому в Установчих документах.
Акцiї оцiненi по засновницькiй вартостi. Частка держави в Статутному капiталi ПрАТ вiдсутня. Проведений аудит дає нам право пiдтвердити формування величини Статутного капiталу у розмiрi 5 930 238,0грн.
У вiдповiдностi з вимогами Закону України «Про аудиторську дiяльнiсть», «Про цiннi папери i фондовий ринок», Статуту ПрАТ , ми провели аудит достовiрностi бухгалтерського облiку наявностi та руху власного капiталу Товариства шляхом перевiрки як засновницьких документiв, так i даних первинного, аналiтичного i синтетичного облiку в розрiзi його фактичної структури:
- Зареєстрованого капiталу в розмiрi 5930 тис. грн.;
- Резервний капiтал – 289 тис.грн. ( 235тис.грн.+54тис.грн.-5% вiд прибутку 2016р.)
- Нерозподiлений прибуток в розмiрi 4778 тис.грн.
Розподiл прибутку (1086тис.грн.) за 2016р. проведено наступним чином: 54 тис.грн.(на формування резервного капiталу, 5%), 1032 тис.грн.(вiднести до нерозподiленого прибутку).
Додатковий капiтал -15тис.грн. списанi, в звязку зi вибуттям безкоштовно отриманих основних засобiв.
Проведений аудит дає нам право пiдтвердити правильнiсть та адекватнiсть визначення як загальної величини власного капiталу, його структури за перелiченим вище призначення, так i достовiрностi його вiдображення у вiдповiдних статтях Балансу (Звiту про фiнансовий стан) станом на 31.12.2016року. Вiдсутнiсть прострочених зобов’язань
У ПрАТ «Ремторгустаткування» вiдсутнi:
• простроченi зобов’язання щодо сплати податкiв та зборiв,
• несплаченi штрафнi санкцiї за порушення законодавства про фiнансовi послуги, у тому числi на ринку цiнних паперiв.
Iнформацiя щодо пов’язаних осiб
У вiдповiдностi до МСБО 24 «Розкриття iнформацiї щодо пов’язаних сторiн», сторони вважаються пов’язаними, якщо одна сторона має можливiсть контролювати iншу сторону або значно впливати на iншу сторону при прийняттi фiнансових та операцiйних рiшень. Пiд час розгляду кожного можливого випадку з пов’язаними сторонами увага придiляється сутностi вiдносин, а не тiльки їхнiй юридичнiй формi. Станом на 31 грудня 2016 року Товариство не мало залишкiв по операцiях з пов’язаними сторонами. За рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 року Товариство не мало операцiй iз пов’язаними сторонами. Загальна сума компенсацiй ключовому управлiнському персоналу Товариства була вiдображена у складi «Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування» загальногосподарських та адмiнiстративних витрат.
Iнформацiя про наявнiсть подiй пiсля дати балансу
За перiод з 01.01.2017 р. по 27.02.2017 р. не пройшли подiї, що могли суттєво вплинути на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Протягом звiтного перiоду не вiдбувалось нi купiвлi, нi продажу понад 10 вiдсоткiв вартостi активiв (у тому числi акцiй (частки, паю) у статутному (складеному, пайовому) капiталi iншої юридичної особи), не пов'язану з основною дiяльнiстю.
Iнформацiя про змiни в органiзацiйнiй структурi Товариства за звiтний перiод: змiн не було.
Протягом звiтного перiоду створення нових дочiрнiх пiдприємств Товариства та набуття Товариством статусу залежного вiд емiтента не вiдбувалось.
Iнформацiя стосовно системи оцiнки та управлiння ризиками.
Товариство для ефективного управлiння ризиками здiйснює такi заходи:
- регулярно виявляє та оцiнює ризики, якi впливають на досягнення стратегiчних та операцiйних цiлей;
- забезпечує прийняття рiшень з врахуванням їх потенцiйних ризикiв та встановленню ризик-апетиту;
- обирає оптимальну стратегiю управлiння ризиками, порiвнюючи ступiнь зниження ризику та вартiсть заходiв з їх управлiння;
- здiйснює регулярний монiторинг ефективностi заходiв з управлiння ризиками;
- рекомендує страхування ризикiв, управлiння якими всерединi компанiї нерацiонально чи неможливо.
Iнформацiя про наявнiсть iнших фактiв та обставин, якi можуть суттєво вплинути на дiяльнiсть ПрАТ
А. Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи компанiї враховуються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi згiдно МСБО 38 «Нематерiальнi активи».
Нематерiальнi активи, повнiстю з амортизованi, що не вiдповiдають вимогам МСФО 38, облiковуються на позабалансовому рахунку 012, їх первiсна вартiсть складає 8тис.грн
Основнi засоби
Згiдно облiкової полiтики та вiдповiдно п.29 МСБО 16, Товариство обрало метод облiку основних засобiв: модель собiвартостi за п. 30 «Пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв облiковується за його собiвартiстю мiнус накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi».
Первинна вартiсть основних засобiв, на балансi станом на 31.12.2016 р., складає 1558тис. грн. Знос станом на 31.12.2016 р. складає 513тис. грн., залишкова вартiсть основних засобiв станом на 31.12.2016 р. становить 1045 тис. грн.
При вiдображеннi у облiку руху основних засобiв порушень не визначено.
Амортизацiя нараховується прямолiнiйним методом. Термiн амортизацiї 2-3-5-20-50 рокiв в залежностi вiд технiчної характеристики основного засобу. Амортизацiя нараховується з мiсяця, що слiдує за мiсяцем вводу в експлуатацiю об’єкта основних засобiв. Надходження пiдтвердженнi первинними документами на придбання та оцiненi за вартiстю придбання.
Основнi засоби, повнiстю з амортизованi, що не вiдповiдають вимогам МСБО 16, облiковуються на позабалансовому рахунку 010, їх первiсна вартiсть складає 1772тис.грн
Iнвестицiйна нерухомiсть
Оцiнка Iнвестицiйної нерухомостi станом на 31.12.2016 р. вiдповiдно МСФЗ вiдображена в облiку по справедливiй вартостi.
Справедлива (залишкова) вартiсть iнвестицiйної нерухомостi – 14261 тис.грн.
Оцiнка справедливої вартостi пiдтверджена ТОВ «Е.Р.С.Т.Е.», що дiє згiдно Сертифiтаку Фонду державного майна України вiд 12.08.2014р. №16812/14. Собiвартiстю iнвестицiйної нерухомостi, яка полiпшена на самим Товариством, є собiвартiсть на дату завершення її будiвництва або полiпшення. До цiєї дати пiдприємство застосовує МСБО 16. Iз дати введення, нерухомiсть стає iнвестицiйною та застосовується МСБО 40.
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї, iншi фiнансовi iнвестицiї - 68 тис. грн. (доля складає менше10% в статутних капiталах iнших Товариств).
В. Оборотнi активи
Виробничi запаси
Оцiнка товарно-матерiальних цiнностей вiдбувається, виходячи з первинних документiв, за цiнами та в кiлькостi зазначених в них та при трансформацiї звiтностi в вiдповiдностi з облiковою полiтикою Товариства i в частинi вимог п.9 та 10 МСБО 2. Порушень при веденнi облiку руху товарно-матерiальних цiнностей перевiркою не виявлено.
Протягом року на Товариствi для оцiнки вибуття запасiв використовували метод iдентифiкованої собiвартостi вiдповiдної одиницi запасiв, який залишався незмiнним протягом перевiреного перiоду. До складу малоцiнних необоротних активiв включалися активи вартiстю до 600 грн.
Облiк товарно-матерiальних цiнностей вiвся на активному балансовому рахунку 20 «Виробничi запаси».
Станом на 31.12.2016 р. на балансi Товариства облiковується : Тис. грн.
Запаси 116
Сировина й матерiали 1
Паливо 29
Тара й тарнi матерiали 86
Малоцiннi та швидкозношуванi предмети -
Готова продукцiя -
Товари -
Дебiторська заборгованiсть
Визнання, класифiкацiю та розкриття iнформацiї щодо дебiторської заборгованостi компанiя здiйснює вiдповiдно до МСФЗ 7 "Фiнансовi iнструменти: розкриття", МСБО 1 "Подання фiнансових звiтiв" та МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка".
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи та послуги станом на 31.12.2016 р. складає 413 тис.грн. ( керiвництвом, на пiдставi аналiзу дебiторської заборгованостi станом на 31.12.2016р., визнано за недоцiльним створення резерву сумнiвних боргiв) .
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками за виданими авансами – 181 тис.грн.
Пiдтвердження дебiторської заборгованостi вiд стороннiх органiзацiй надано для перевiрки в повному обсязi. На момент проведення iнвентаризацiї в Товариствi аудитор присутнiй не був, так як дата проведення iнвентаризацiї передувала датi проведення аудиторської перевiрки. В зв’язку з цим, наш аудиторський висновок буде модифiковано вiдповiдним чином.
Грошовi кошти
Облiк касових операцiй ведеться згiдно з «Положенням про ведення касових операцiй у нацiональнiй валютi в Українi», затвердженого постановою НБУ № 637 от 15.12.2004р.
Безготiвковi розрахунки здiйснюються Товариством з дотриманням вимог дiючого законодавства. У наявностi маються виписки банку з додатками до них, пiдiбранi в хронологiчному порядку.
Станом на 31.12.2016 року залишок грошових коштiв в нацiональнiй валютi становить 14тис. грн.
С. Заборгованiсть
Облiк i визнання зобов'язань та резервiв Компанiї здiйснюється вiдповiдно до МСБО 37 «Забезпечення, умовнi зобов'язання та умовнi активи».
Зобов’язання компанiї, класифiкуються на довгостроковi (строк погашення понад 12 мiсяцiв) i поточнi (термiн погашення до 12 мiсяцiв).
Довгостроковi зобов’язання 3808 тис.грн.
Поточнi зобов’язання станом на 31.12.2016 р. складають 1312 тис. грн., в тому числi: кредиторська заборгованiсть за: товари, роботи, послуги 861 тис.грн., кредиторська заборгованiсть перед бюджетом 97 тис. грн., заборгованiсть зi страхування 18тис.грн., поточна заборгованiсть з оплати працi 68 тис.грн., заборгованiсть з учасниками вiдсутня. Поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами – 142тис.грн. Поточнi забезпечення ( резерв на виплати вiдпусток та резерв на вiдрахування на ЄСВ) –126 тис. грн. , Iншi поточнi зобов'язання вiдсутнi.
Витрати з податку на прибуток не вiдображаються у фiнансовiй звiтностi компанiї вiдповiдно до МСБО 12 «Податки на прибуток». Поточний податок на прибуток визначається виходячи з оподатковуваного прибутку за рiк, розрахованої за правилами податкового законодавства України.
Тис. грн.
Поточнi зобов’язання за: 2016 рiк
Примiтки
короткостроковi кредити банкiв -
товари, роботи, послуги 861
розрахунками з бюджетом 97 Поточна
розрахунками зi страхування 18 Поточна
з оплати працi 68 Поточна
кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами 142 Поточна
Поточнi забезпечення 126 Розрахунок проводиться протягом року
розрахунками з учасниками -
Iншi поточнi зобов'язання -
РАЗОМ: 1312,0
Iнформацiю про зобов’язання, тобто теперiшню заборгованiсть Товариства, яка виникла внаслiдок минулих подiй i погашення якої, за очiкуванням, спричинить вибуття ресурсiв з Товариства, котрi втiлюють в собi майбутнi економiчнi вигоди, розкрито вiдповiдно до вимог МСФЗ. Розкриття iнформацiї статтi 41
Закону України «Про цiннi папери та фондовий ринок».
Особлива iнформацiя
В результатi проведення аудиторських процедур нами не були встановленi факти про iншi подiї, iнформацiя про якi мала б надаватись користувачам звiтностi згiдно з вимогами статтi 41 Закону України «Про цiннi папери та фондовий ринок».
На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв, ми можемо зробити висновок, що iнформацiя про подiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан Товариства та призвести до змiни вартостi його цiнних паперiв i визнаються частиною першою статтi 41 Закону України „Про цiннi папери та фондовий ринок” своєчасно оприлюднюється товариством та надається користувачам звiтностi
Iнша допомiжна iнформацiя.
Звiт щодо результатiв виконання додаткових вимог, визначених п. 2.7 «Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)».
• Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства.
Вартiсть чистих активiв Товариства визначена з урахуванням “Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних Товариств”, затверджених рiшенням ДКЦПФР № 485 вiд 17.11.2004р. Вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства станом на 31.12.2016 р. бiльша вiд статутного капiталу Товариства та нормативного i складають 10997 тис. грн. Вимоги п.3 ст.155 Цивiльного кодексу України дотримуються.
Показник \ рiк 2013р. 2014р. 2015р. 2016р.
1 2 3 4 5
Статутний капiтал, тис.грн. 5930,0 5930,0 5930,0 5930,0
Вартiсть чистих активiв, тис.грн. 8260,0 9133,0 9926,0 10997,0
Рiзниця мiж розрахунковою вартiстю чистих активiв i статутним капiталом, тис.грн. +2330,0 +3203,0 +3996,0 +5067,0
Чистий прибуток, тис.грн. +1083,0 +933,0 +851,0 +1086,0
• Наявностi суттєвих не вiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до НКЦПФР разом з фiнансовою звiтнiстю.
Пiд час виконання завдання аудитор здiйснив аудиторськi процедури щодо виявлення наявностi суттєвих не вiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту та iншою iнформацiєю, що розкривається Товариством у вiдповiдностi з МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть».
В результатi проведення аудиторських процедур нами не було встановлено фактiв про iншi подiї, iнформацiя про якi мала б надаватись користувачам звiтностi згiдно з вимогами статтi 41 Закону України „Про цiннi папери та фондовий ринок”.
На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв, ми можемо зробити висновок, що iнформацiя про подiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан Товариства та призвести до змiни вартостi його цiнних паперiв i визнаються частиною першою статтi 41 Закону України „Про цiннi папери та фондовий ринок” своєчасно оприлюднюється товариством та надається користувачам звiтностi.
Аудитор не отримав достатнi та прийнятнi аудиторськi докази того, щодо наявностi суттєвих не вiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається Товариством цiнних паперiв (Товариством) та подається до НКЦПФР разом з фiнансовою звiтнiстю.
• Виконання значних правочинiв
Значний правочин – правочин (крiм правочину з розмiщення товариством власних акцiй), учинений акцiонерним товариством, якщо ринкова вартiсть майна (робiт, послуг), що є його предметом, становить 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства, за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi.
Аудитор виконав процедури на вiдповiднiсть законодавству у частинi вимог до закону: п.1-5 ст.70 Закону України «Про акцiонернi товариства».
Товариство у 2016 роцi вiдповiдно до ст.70 Закону України «Про акцiонернi товариства» не мало виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi).
• Вiдповiднiсть стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства"
Аудитор здiйснив виконання процедур з метою висловлення думки щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства».
Метою виконання процедур щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» було отримання доказiв, якi дозволяють сформувати судження щодо:
1) вiдповiдностi системи корпоративного управлiння у товариствi вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства» та вимогам Статуту,
2) достовiрностi та повноти розкриття iнформацiї про стан корпоративного управлiння у роздiлi «Iнформацiя про стан корпоративного управлiння» рiчного звiту акцiонерного товариства.
Кiлькiсний склад сформованих органiв корпоративного управлiння вiдповiдає вимогам Статуту. Функцiонування органiв корпоративного управлiння регламентується положеннями Статуту.
Аудитором виконанi аудиторськi процедури щодо перевiрки звiту про корпоративне управлiння, який є складовою частиною Рiчної iнформацiї емiтента цiнних паперiв Товариства за 2016 рiк.
За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту, вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» можна зробити висновок, що прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у Товариствi вiдповiдає вимогам Статуту та вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства».
• Iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства
Пiд час виконання процедур оцiнки ризикiв i пов’язаної з ними дiяльностi для отримання розумiння суб’єкта господарювання та його середовища, включаючи його внутрiшнiй контроль, як цього вимагає МСА 315 «Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвих викривлень через розумiння суб’єкта господарювання i його середовища», аудитор виконав процедури, необхiднi для отримання iнформацiї, яка використовуватиметься пiд час iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства.
Аудитором були поданi запити до управлiнського персоналу та iнших працiвникiв суб’єкта господарювання, якi на думку аудитора, можуть мати iнформацiю, яка, ймовiрно, може допомогти при iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення в наслiдок шахрайства або помилки. Аудитором були проведенi аналiтичнi процедури. Аудитором були виконанi спостереження та перевiрка. Аудитор отримав розумiння, зовнiшнiх чинникiв, дiяльностi суб’єкта господарювання, структуру його власностi та корпоративного управлiння, структуру та спосiб фiнансування, облiкову полiтику, цiлi та стратегiї i пов’язанi з ними бiзнес-ризики, оцiнки та огляди фiнансових результатiв.
Аудитор не отримав доказiв стосовно суттєвого викривлення фiнансової звiтностi Товариства за 2016 рiк внаслiдок шахрайства.
Аналiз та оцiнка фiнансових показникiв .
Аналiз та економiчна оцiнка платоспроможностi та фiнансової стiйкостi Товариства здiйсненi на основi даних фiнансових звiтiв, шляхом розрахункiв системи показникiв – коефiцiєнтiв про лiквiднiсть i фiнансову стiйкiсть та на основi перевiрки даних первинного, аналiтичного та синтетичного облiку. Для складання довiдки були наданi: Фiнансовi звiти за 2015р та 2016р., оборотно – сальдовi вiдомостi по рахунках.
Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi. Аналiз лiквiдностi дозволяє визначити спроможнiсть Товариства сплачувати свої поточнi зобов’язання. Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi обчислюється як вiдношення найбiльш лiквiдних оборотних засобiв (грошових коштiв та їх еквiвалентiв, поточних фiнансових iнвестицiй та дебiторської заборгованостi) до поточних зобов’язань Товариства. Вiн вiдображає платiжнi можливостi Товариства щодо сплати поточних зобов’язань за умовами своєчасного проведення розрахункiв, тобто показує, скiльки лiквiдних коштiв припадає на 1грн. поточної заборгованостi, i становить 0,48. Що майже вiдповiдає оптимальному значенню (0,6-0,8).
Товариство зможе виконати свої зобов’язання перед кредиторами, якщо вони одночасно зажадають вiд Товариства повернення боргiв на 48%.
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобов’язань Товариства, та показує достатнiсть ресурсiв Товариства, якi можуть бути використанi для погашення його поточних зобов’язань. Орiєнтовне позитивне значення показника 1-2. Розрахований коефiцiєнт не вищий за оптимальне значення. Так, значення цього показника за даними балансу Товариства на кiнець перiоду становить 0,57.
Це свiдчить про те, Що Товариство за рахунок наявних коштiв, мобiлiзацiї боргiв на свою користь та реалiзацiї запасiв i iнших активiв в змозi одночасно задовольнити вимоги кредиторiв на 57%.
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi (автономiї) показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих у його дiяльнiсть. Значення цього показника на кiнець року становить 0,68. Це свiдчить про те, що Товариство не здiйснює свою дiяльнiсть за рахунок позичкового капiталу на 32%.
Коефiцiєнт рентабельностi активiв в 2016р. становив - 0,487 – це свiдчить про те, що кожна вкладена гривня принесла Товариству прибуток в розмiрi 0,487грн.
За результатами дiяльностi Товариство отримало Сукупний дохiд (прибуток) за 2016р. в розмiрi 1086 тис.грн.
Цiлi та полiтика управлiння фiнансовими ризиками.
Основнi фiнансовi iнструменти пiдприємства включають кредиторську заборгованiсть. Основною цiллю фiнансових iнструментiв є залучення коштiв для фiнансування операцiй Пiдприємства. Також Товариство має iншi фiнансовi iнструменти, такi як дебiторська заборгованiсть, грошовi кошти.
Основнi ризики включають кредитний ризик , ризик лiквiдностi та валютний ризик.
Полiтика управлiння ризиками включає наступне:
Кредитний ризик. Товариство укладає угоди виключно з вiдомими та фiнансово стабiльними сторонами. Операцiї з новими клiєнтами здiйснюються на основi попереднiх оплат. Дебiторська заборгованiсть пiдлягає постiйному монiторингу. Вiдносно кредитного ризику, пов’язаного з iншими фiнансовими iнструментами, якi включають фiнансовi iнвестицiї, доступнi для продажу, та фiнансовi iнвестицiї до погашення, ризик пов'язаний з можливiстю дефолту контрагента, при цьому максимальний ризик дорiвнює балансовiй вартостi iнструменту.
В областi управлiння капiталом керiвництво Товариства ставить своєю метою гарантувати Товариству можливiсть ведення безперервної дiяльностi для забезпечення доходiв акцiонерам та вигiд iншим зацiкавленим сторонам, а також пiдтримка оптимальної структури капiталу з метою зниження витрат на його залучення .
Для пiдтримки структури капiталу та його корегування Товариство може коригувати суму дивiдендiв, якi сплачуються акцiонерам, провести повернення капiталу акцiонерам, випустити новi акцiї чи продати активи для зниження заборгованостi.
?
III. Iншi елементи.
Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму.
Повна назва: Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю “Малтiком”,
Юридична адреса: 03048, м. Київ, вул. Пшенична, 8,
Код за ЄДРПОУ – 30777206,
р/р 26000000025747 в ПАТ ” Укрсоцбанк” м. Київ МФО 300023
Свiдоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв: № 2409, видане Рiшенням АПУ 26.01.2001р. № 98, дiйсне до 29.10.2020р.,
Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi: №0498, видане Рiшенням АПУ вiд 30.10.2014 р. №302/4, Дата та номер рiшення Аудиторської палати України про внесення до перелiку аудиторських фiрм, якi вiдповiдають критерiям для проведення обов’язкового аудиту: 29.01.2015 р. №307/3.
Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, якi можуть проводити аудиторськi перевiрки фiнансових установ: №0160 видане Нацкомфiнпослуг вiд 25.02.2016 року . Строк дiї свiдоцтва до 29.10.2020 р.
Керiвник – Бадишева Наталiя Iванiвна, сертифiкат аудитора серiї А №004234 вiд 15.06.2000 р. чинний до 15.06.2019 р
Аудитор – Кузуб Михайло Вiталiйович. сертифiкат аудитора серiї А № 004416 рiшення Аудиторської Палати України № 96 вiд 30.11.2000р., №140 вiд 29.10.2004р., №207/2 вiд 29.10.2009р. та № 300/2 вiд 25 вересня 2014р. Чинний до 30.11.2019 р
Завдання аудиторської фiрми ТОВ “ МАЛТIКОМ ” на проведення аудиту вiдповiдно договору за №1-61 вiд 08.02.2017 р.
Перевiрку розпочато 09.02.2017р., перевiрку закiнчено 27.02.2017р.
Мiсце проведення аудиту: м. Київ, вул.Машинобудiвна, 44.
Основнi умови договору: аналiз та пiдтвердження достовiрностi та повноти фiнансової звiтностi, правильнiсть класифiкацiї та оцiнки активiв в бухгалтерському облiку, вiдповiднiсть розмiрiв зобов’язань за перiод з “01” сiчня 2016р. по “31” грудня2016р.
Керiвник аудиторської групи,
Директор ТОВ «МАЛТIКОМ» Н.I. Бадишева
Аудитор М.В. Кузуб
Дата видачi аудиторського висновку “ _28_"_лютого_“ 2016р.
Цей аудиторський висновок складено в двох оригiнальних примiрниках. З яких перший примiрник отримано замовником “ _28_" _____02______ 2016р. Другий примiрник аудиторського висновку знаходиться у справах аудиторської фiрми „ МАЛТIКОМ ”.
Керiвництво прийняло всi зауваження та рекомендацiї до уваги i претензiй до аудитора не має.
Керiвник
Головний бухгалтер
|
|