|
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
КОДИ
Дата (рік, місяць, число) 2013/01/01
Підприємство Публічне акціонерне товариство "Ремторгустаткування" за ЄДРПОУ 02132668
Територія за КОАТУУ 8038900000
Організаційно-правова форма господарювання Акціонерне товариство за КОПФГ 230
Вид економічної діяльності за КВЕД 68.20
Складено (зробити позначку "v" у відповідній клітинці):
за положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку
за міжнародними стандартами фінансової звітності v
Одиниця виміру: тис.грн
ПАТ "Ремторгустаткування"
(примітки до попередньої фінансової звітності за 2012 рік)
1. Інформація про компанію та основа підготовки фінансової звітності
Публічне акціонерне товариство " Ремторгустаткування ", код ЄДРПОУ 02132668 , є зареєстрованим публічним акціонерним товариством, що провадить свою діяльність в Україні. Акції компанії не обертаються на відкритому ринку цінних паперів. Основна діяльність компанії - здавання нерухомого майна в оренду.
Юридична адреса ПАТ "Ремторгустаткування " : 03680, м. Київ, вул. Машинобудівна,буд.44.
Органами управління та контролю ПАТ є: загальні збори, наглядова рада, правління та ревізійна комісія. Товариство не входить до будь-яких асоціацій, корпорацій, концернів та об'єднань.
Валютою звітності є гривня. Звітність подано в тисячах гривень.
Попередню фінансову звітність за період, що закінчився 31.12.12 p., було підготовлено відповідно до МСФЗ з урахуванням спільного листа НБУ, МФУ та Державної служби статистики України від 07.12.2011 г. N 12-208/1757-14830|31-08410-06-5/30523|04/4-07/702 "Про застосування міжнародних стандартів фінансової звітності".
За всі звітні періоди, закінчуючи роком, що завершився 31.12.11 p., ПАТ " Ремторгустаткування" готувала фінансову звітність відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку України. Ця фінансова звітність є попередньою фінансовою звітністю, підготовленою відповідно до МСФЗ.
Попередня фінансова звітність не містить усіх відомостей і даних, що підлягають розкриттю в річній фінансовій звітності. При складанні попередньої фінансової звітності інформація за 2011 рік наводиться, але вона не є порівняльною (крім балансу). На дату переходу на МСФЗ складено баланс станом на 01.01.2012 р. згідно з вимогами МСФЗ. Дані попередньої фінансової звітності, складеної за 2012 рік на основі МСФЗ, будуть використані як порівняльна інформація для складання повних фінансових звітів за МСФЗ за звітні періоди 2013р.
2. Істотні положення облікової політики
Нижче описано істотні положення облікової політики,використані ПАТ "Ремторгустаткування" при підготовці попередньої фінансової звітності.
2.1. Визнання виручки.
Виручка визнається в тому випадку, якщо отримання економічних вигод ПАТ "Ремторгустаткування" оцінюється як імовірне, і якщо виручка може бути надійно оцінена, незалежно від часу здійснення платежу. Виручка оцінюється за справедливою вартістю винагороди, що отримана або підлягає отриманню, з урахуванням визначених у договорі умов платежу і за вирахуванням податків.
2.2. Основні засоби.
Основними засобами визнаються предмети вартістю від 2500 грн., термін використання яких перевищує 365 днів. Витрати, пов'язані з придбанням предметів вартістю нижче 2500 грн., вважається витратами поточного періоду.
ПАТ "Ремторгустаткування" вирішила задіяти виняток, зазначений у МСФЗ 1, та оцінила свої основні засоби в перехідному балансі за справедливою вартістю, яка була використана як умовна первісна вартість. При цьому справедлива вартість визначалась як сума, на яку актив можна було б обміняти в операціях мiж добре обізнаними, незалежними одна вiд одної сторонами, які бажають здійснити таку операцію.
ПАТ "Ремторгустаткування" визнало справедливою оцінку інвестиційної нерухомості станом на 01.01.2012 р. на підставі отриманої ринкової інформації, внутрішніх даних та аналізу ринку аналогічних основних засобів. Амортизовану вартість було визначено на підставі внутрішніх даних та аналізу українського і міжнародного ринку аналогічних основних засобів. Дані було зібрано з опублікованих видань, каталогів, статистики тощо, а також у фахівців і постачальників основних засобів.
Капіталізовані витрати включають основні витрати на модернізацію і заміну частин активів, які збільшують строк їх корисної експлуатації або покращують їх здатність генерувати доходи. Витрати на ремонт та обслуговування основних засобів, які не відповідають наведеним вище критеріям капіталізації, відображаються у звіті про сукупні доходи і витрати в тому періоді, у якому були понесені.
Амортизація основних засобів призначена для списання амортизованої суми протягом строку корисного використання активу і розраховується з використанням прямолінійного методу. Строки корисного використання груп основних засобів подано таким чином :
Будівлі,споруди 10-60 років
Обладнання 2-15 років
Транспортні засоби 5-20 років
Інструменти,прилади,інвентар 1-10 років
Ліквідаційна вартість, строки корисного використання і метод нарахування амортизації переглядаються на кінець кожного фінансового року. Вплив будь-яких змін, що виникають від оцінок, зроблених у попередні періоди, ураховується як зміна облікової оцінки.
Дохід або збиток, що виникає в результаті вибуття або ліквідації об'єкта основних засобів, визначається як різниця між надходженнями від продажу і балансовою вартістю активу, і визнається у прибутках і збитках.
Незавершене будівництво включає затрати, безпосередньо пов'язані з будівництвом основних засобів, плюс відповідний розподіл змінних накладних витрат, безпосередньо пов'язаних із будівництвом. Незавершене будівництво не амортизується. Амортизація незавершеного будівництва (аналогічно об'єктам основних засобів) починається з моменту готовності цих активів до експлуатації, тобто коли вони знаходяться в місці та перебувають у стані, що забезпечує їх функціонування відповідно до намірів керівництва.
2.3. Нематеріальні активи.
Нематеріальні активи з кінцевими строками використання, придбані в рамках окремих операцій, обліковуються за вартістю придбання за вирахуванням накопиченої амортизації та накопиченого збитку від знецінення. Амортизація нараховується рівномірно протягом строку корисного використання нематеріальних активів. Очікувані строки корисного використання і метод нарахування амортизації аналізуються в кінці кожного звітного періоду, при цьому всі зміни в оцінках відображаються у звітності без перегляду порівняльних показників. Нематеріальні активи з невизначеними строками використання, придбані в рамках окремих операцій, обліковуються за вартістю придбання за вирахуванням накопиченого збитку від знецінення.
Нематеріальний актив списується при продажу або коли від його майбутнього використання чи вибуття не очікується економічних вигод. Дохід або збиток від списання нематеріального активу, що є різницею між чистими надходженнями від вибуття і балансовою вартістю активу, включається до звіту про сукупні доходи та витрати в момент списання.
2.4. Фінансові активи.
Фінансові активи представлені дебіторською заборгованістю та грошовими коштами.. Короткострокова дебіторська заборгованість, на яку не нараховуються відсотки, відображається за номінальною вартістю.
2.5. Фінансові зобов'язання.
Фінансові зобов'язання класифікуються або як оцінювані за справедливою вартістю через прибутки і збитки, або як інші фінансові зобов'язання.
Підприємство не має ніяких інших пенсійних програм, крім державної пенсійної системи України, що вимагає від роботодавця здійснення поточних внесків, які розраховуються як відсоткова частка від загальної суми заробітної плати. Ці витрати в звіті про прибутки та збитки відносяться до періоду, в якому нараховується заробітна плата.
2.6. Запаси.
Велика частина запасів представлена витратними запасними частинами і матеріалами, що використовуються для обслуговування та ремонту основних засобів. Запаси відображаються за найменшою із двох величин: собівартістю або чистою вартістю реалізації. Собівартість розраховується з використанням методу ідентифікованої вартості.
2.7. Резерви. Для створення резерву сумнівних боргів застосовується метод абсолютної суми сумнівної заборгованості виходячи з платоспроможності окремих дебіторів. Забезпечення для відшкодування наступних платежів на оплату відпусток працівникам створюється на підставі аналізу невикористаних відпусток.
3. Істотні судження у процесі застосування облікової політики.
Попередня фінансова звітність ПАТ "Ремторгустаткування" за 2012р. складена з урахуванням двох основних припущень:
1. Метод нарахувань, згідно з яким наслідки угод та інших подій визнаються в момент, коли вони відбуваються.
2. Безперервність діяльності. (Фінансова звітність складається на підставі припущення про безперервність діяльності).
У процесі застосування облікової політики керівництво ПАТ "Ремторгустаткування" висловило певні професійні думки стосовно оціночних значень і допущень на 31.12.12 р. Серед іншого обговорюється правомірність застосування допущення щодо спроможності вести свою діяльність на безперервній основі.
Нижче наведено ключові допущення щодо майбутнього звітного періоду, а також основні джерела невизначеності оцінок на кінець звітного періоду, які мають істотний ризик стати причиною внесення істотних коригувань до балансової вартості активів і зобов'язань протягом наступного звітного періоду.
Строки корисного використання основних засобів.
Оцінка строків корисного використання об'єктів основних засобів залежить від професійної думки керівництва, яка заснована на досвіді роботи з аналогічними активами. При визначенні строків корисного використання активів керівництво бере до уваги умови передбачуваного використання активів, моральний знос, фізичний знос та умови, у яких експлуатуватимуться ці активи. Зміна будь-якої із цих умов або оцінок може в результаті призвести до коригування майбутніх норм амортизації.
Відкладені податкові активи.
У грудні 2010 року було прийнято Податковий кодекс України, який істотно змінив податкові закони і ставки оподаткування. Суми і строки сторнування тимчасових різниць залежать від прийняття істотних суджень керівництва ПАТ "Ремторгустаткування" на підставі оцінки майбутньої облікової та податкової вартості основних засобів.
Відкладені податкові активи визнаються для всіх невикористаних податкових збитків у тій мірі, у якій імовірне отримання оподатковуваного прибутку, за рахунок якого можна буде реалізувати ці збитки. Від керівництва вимагається істотне професійне судження при визначенні суми відкладених податкових активів, які можна визнати, на основі передбачуваного строку і рівня оподатковуваних прибутків з урахуванням стратегії майбутнього податкового планування.
Стандарти, які були випущені, але ще не набули чинності.
На дату складання цієї попередньої фінансової звітності такі стандарти та інтерпретації, а також поправки до стандартів були випущені, але ще не набули чинності.
Нижче наведені дати, з яких набувають чинності для річних облікових періодів, що починаються з або після
МСФЗ 9 "Фінансові інструменти: класифікація та оцінка" (переглянутий у 2010 році) - 01.01.13 р.
МСФЗ 10 "Консолідована фінансова звітність" (випущений у травні 2011 року) - 01.01.13 р.
МСФЗ 11 "Спільні угоди" (випущений у травні 2011 року) - 01.01.13 р.
МСФЗ 12 "Розкриття інформації за інвестиціями в інші компанії" (випущений у травні 2011 року) - 01.01.13 р.
МСФЗ 13 "Оцінка справедливої вартості" (випущений у травні 2011 року) - 01.01.13 р.
МСБО 19 "Виплати працівникам"- 01.01.13 р.
МСБО 27 "Консолідована та окрема фінансова звітність"- 01.01.13 р.
МСБО 28 "Інвестиції в асоційовані підприємства"- 01.01.13 р.
Керівництво сьогодні оцінює вплив застосування МСФЗ 13 "Оцінка справедливої вартості". Що стосується інших стандартів та інтерпретацій, то, на думку керівництва, їх прийняття в майбутніх періодах істотно не вплине на фінансову звітність ПАТ "Ремторгустаткування".
4. Перше застосування МСФЗ. Трансформація балансу.
4.1.Звертаємо увагу на особливість притаманну фінансовій звітності за 2012 рік. Відповідно до Закону "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999р. №996-ХІV з 2012 року публічні акціонерні товариства складають фінансову звітність згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ).
Відповідно до спільного листа НБУ, МФУ та Державної служби статистики України від 07.12.2011 г. N 12-208/1757-14830|31-08410-06-5/30523|04/4-07/702 "Про застосування міжнародних стандартів фінансової звітності" публічні акціонерні товариства мають право обрати дату переходу на МСФЗ 01.01.2011р або 01.01.2012р.
Керівництво ПАТ "Ремторгустаткування" обрало дату переходу на МСФЗ 01.01.2012р. Це означає, що перший комплект фінансової звітності, складеної згідно з МСФЗ, компанія матиме після складання звітності за 2013 рік.
Звітність, підготовлена на дату 31.12.2012р., яка припадає в період між датою переходу (01.01.12р.) та датою першої звітності за МСФЗ (31.12.13р.) , є попередньою відповідно до вимог МФУ.
Це означає, що звітність за 2012рік складається на основі МСФЗ. Проте ця звітність не вважається такою, що цілком відповідає МСФЗ, оскільки вона відповідає не всім вимогам міжнародних стандартів.
При складанні попередньої фінансової звітності по МСФЗ за 2012р.не дотримуються деякі вимоги МСФЗ 1, МСБО 1 та МСБО 34, зокрема інформація за 2011 рік наводиться, але не є порівняльною (крім балансу). На дату переходу на МСФЗ складено баланс станом на 01.01.2012 р. згідно з вимогами МСФЗ.
В інших звітах, що входять до складу повного комплекту попередньої фінансової звітності, наведена інформація за попередній звітний період, складена згідно з вимогами П(С)БО станом на 31.12.2011р.
Дані попередньої фінансової звітності, складеної за 2012 рік на основі МСФЗ, будуть використані як порівняльна інформація для складання повних фінансових звітів за МСФЗ за звітні періоди 2013р.
4.2.Зіставна інформація.
1.Незавершені капітальні інвестиції (020): За П(С)БО на 31.12.11 р. 394 тис. грн. ; Ефект переходу на МСФЗ -394 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 0.
2. Основні засоби за залишковою вартістю (030): За П(С)БО на 31.12.11 р. 9765 тис. грн.; Ефект переходу на МСФЗ -8750 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 1015 тис. грн.
3. Первісна вартість основних засобів (031): За П(С)БО на 31.12.11 р. 15020 тис. грн.; Ефект переходу на МСФЗ -12328 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 2692 тис. грн.
4. Знос основних засобів (032): За П(С)БО на 31.12.11 р. 5255 тис. грн.; Ефект переходу на МСФЗ -3578 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 1677 тис. грн.
5. Інвестиційна нерухомість за справедливою вартістю (055): За П(С)БО на 31.12.11 р. 0; Ефект переходу на МСФЗ 9015 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 9015 тис. грн.
6. Аванси видані (180): За П(С)БО на 31.12.11 р. 0; Ефект переходу на МСФЗ 306 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 306 тис. грн.
7. Інші обороті активи (250): За П(С)БО на 31.12.11 р. 30 тис. грн.; Ефект переходу на МСФЗ -29 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 1 тис. грн.
8. Інша поточна дебіторська заборгованість (210): За П(С)БО на 31.12.11 р. 349 тис. грн.;Ефект переходу на МСФЗ -349 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 0.
9. Інший додатковий капітал (330): За П(С)БО на 31.12.11 р. 362 тис. грн.; Ефект переходу на МСФЗ -104 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 258 тис. грн.
10. Нерозподілений прибуток (непокриті збитки) (350): За П(С)БО на 31.12.11 р. 2007 тис. грн.; Ефект переходу на МСФЗ -189 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 1818 тис. грн.
11. Забезпечення виплат персоналу (400): За П(С)БО на 31.12.11 р. 0; Ефект переходу на МСФЗ 164 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 164 тис. грн.
12. Аванси отримані (510): За П(С)БО на 31.12.11 р. 0; Ефект переходу на МСФЗ 144 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 144 тис. грн.
13. Інші поточні зобов'язання (610): За П(С)БО на 31.12.11 р. 1958 тис. грн. ; Ефект переходу на МСФЗ -216 тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 1742 тис. грн.
14. Валюта балансу (280, 640): За П(С)БО на 31.12.11 р. 10830 тис. грн.; Ефект переходу на МСФЗ -201тис. грн.; За МСФЗ на 01.01.12 р. 10629 тис. грн.
Пояснення до зіставної інформації
1. Незавершені капітальні інвестиції переведені до основних засобів і відображені в рядках балансу 030, 031.
2.3.4.5. Основні засоби (рядки 030, 031, 032) зменшені на суму інвестиційної нерухомості відповідно на 9015 тис. грн., 12443 тис. грн., 3428 тис. грн. і відображені в рядках 055, 056 за справедливою (залишковою) вартістю.
Рядки 031, 032 зменшені на 8,0 тис. грн. відповідно на первісну вартість і нарахований знос, нематеріальних активів.
Донараховано знос на малоцінні необоротні матеріальні активи в сумі 129 тис. грн. (рядок 032) (в т.ч. 104 тис. грн. на безоплатно одержані активи), рядок 030 зменшено на 129 тис. грн. (залишкова вартість), рядок 031 зменшено на первісну вартість малоцінних необоротних матеріальних активів в сумі 271 тис. грн., рядок 032 зменшено в сумі 271 тис. грн. на суму нарахованого зносу МНМА.
В результаті змін рядок 030 зменшився на 8750 тис. грн., рядок 031 на 12328 тис. грн., рядок 032 - на 3578 тис. грн.
6.,8. Інша поточна дебіторська заборгованість (рядок 210) зменшена на суму виданих авансів в сумі 349 тис. грн., які після трансформації відображені в рядку 180 за вирахуванням податкового кредиту з податку на додану вартість в сумі 43 тис. грн. В рядку 180 стало 306 тис. грн.
7. Рядок 250 зменшено на податкове зобов'язання з податку на додану вартість на 29 тис. грн.
9. Інший додатковий капітал рядок 330 зменшено на суму нарахованого зносу на МНМА, які були одержані безоплатно, в сумі 104 тис. грн.
10. Рядок 350 "Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)" зменшився на нарахований знос в сумі 25 тис. грн., на забезпечення виплат персоналу в сумі 164 тис. грн. Всього зменшення 189 тис. грн.
11.Рядок 400 збільшився на суму 164 тис. грн. нарахованого забезпечення виплат персоналу (резерв відпусток).
12. Рядок 540 збільшено на суму одержаних авансів (173 тис. грн.) та зменшено на податкове зобов'язання з ПДВ (29,0 тис. грн.).
13. Рядок 310 зменшено на суму одержаних авансів (173 тис. грн.) та на суму податкового кредиту з ПДВ (43,0 тис. грн.).
14. В результаті проведених коригувань валюта балансу (рядки 280, 640) зменшена на 201 тис. грн.
Звіт про рух грошових коштів.
Перехід від П(С)БО до МСФЗ істотно не вплинув на звіт про рух грошових коштів.
5. Пояснення до статей балансу:
5.1.Необоротні активи.
Необоротні активи становлять 10615 тис. грн., або 96% всіх активів компанії, і представлені
" основними засобами 1020 тис. грн.,
" фінансовими інвестиціями 68 тис. грн.,
" інвестиційною нерухомістю 9527 тис. грн.
Основні засоби мають рівень зношеності 64%.
Протягом звітного періоду, який закінчився 31.12.12 p., ПАТ "Ремторгустаткування" збільшила вартість необоротних активів на 517 тис. грн. , в тому числі за рахунок модернізації інвестиційної нерухомості на 512 тис. грн.
Списано основних засобів у зв'язку з невідповідністю критеріям визнання активу за залишковою вартістю на 3 тис. грн.
Фінансові інвестиції представлені акціями інших акціонерних товариств, відображені в звітності за собівартістю, яка станом на 31.12.2012 р. визнана справедливою.
Протягом звітного періоду реалізація необоротних активів не здійснювалась.
5.2.Резерв сумнівних боргів
Керівництво ПАТ "Ремторгустаткування" на підставі аналізу сум дебіторської заборгованості станом на 31.12.2012р. визнало недоцільним створювати резерв сумнівних боргів.
5.3.Інші оборотні активи.
Інші оборотні активи представлені податковими накладними, не отриманими від постачальників, суми ПДВ за якими в розмірі 13 тис. грн. будуть включені до податкового кредиту в наступних періодах.
5.4.Інший додатковий капітал.
Інший додатковий капітал в сумі 194 тис. грн. представлений залишковою вартістю безоплатно отриманих необоротних активів.
5.5.Заборгованість перед бюджетом.
Заборгованість перед бюджетом становить 38 тис. грн., є поточною. Несвоєчасних платежів до бюджету та фондів соціального страхування не було.
5.6. Заборгованість по заробітній платі. Забезпечення виплат персоналу.
Заробітна плата виплачувалась протягом року своєчасно. Забезпечення виплат персоналу створено на підставі аналізу невикористаних відпусток і становить 141 тис. грн.
5.7. Інші поточні зобов'язання.
Інші поточні зобов'язання представлені:
" Поворотною фінансовою допомогою на суму 2849 тис. грн., термін повернення якої згідно з договорами припадає на 2013 рік.
" Заборгованістю перед підзвітними особами 20 тис. грн.
6. Пояснення до Звіту про фінансові результати
6.1. Доходи (склад доходів, питома вага)
Загальна сума доходу від реалізації послуг за 2012 рік становить без податку на додану вартість 4272 тис. грн. Дохід від надання послуг з ремонту і технічного обслуговування устаткування становить 650 тис. грн., або 15% від загальної суми доходу від реалізації; дохід від оренди становить 3622 тис. грн., або 85% загальної суми доходу від реалізації.
6.2. Інші доходи
Інші операційні доходи представлені доходом від списання кредиторської заборгованості 235 тис. грн.
Інші доходи представлені доходом від безоплатного отримання необоротних активів в частині пропорційній нарахованій сумі амортизації на ці активи 62 тис. грн.
Частка інших доходів в загальній сумі доходів становить 6,5%.
6.3. Інші операційні витрати.
Інші операційні витрати складаються з витрат, не пов'язаних з господарською діяльністю компанії. Ці витрати становлять 49 тис. грн., або 1% від загальної суми витрат.
6.4. Інші витрати.
Інші витрати представлені відсотками за користування банківським кредитом 3 тис. грн., втратами від зменшення корисності інвестиційної нерухомості 321 тис. грн., недоамортизована частина основних засобів при списанні - 1 тис. грн..
6.5. Податок на прибуток.
Компанія сплачує податок на прибуток на загальних підставах. Сума нарахованого податку становить 36 тис. грн. Відкладені податкові активи або зобов'язання 31.12.2012р. не розраховувались, оскільки всі різниці між податковою та бухгалтерською базою для нарахування податку на прибуток визнані постійними.
6.6. Причини збитків.
Компанія протягом 2012р. понесла чисті збитки в сумі 795 тис. грн. Збитки спричинені значними витратами на ремонт та утримання основних засобів та інвестиційної нерухомості. Збитки поточного року повністю покриті за рахунок нерозподіленого прибутку минулих років.
Голова правління С.Ю.Демченко
Головний бухгалтер Л.Б.Арзамасова
-
-
-
|